facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Veido oda yra pagrindinis dalykas, kurį žmonės pamato pirmiausia. Ji susiduria su įvairiais išoriniais dirgikliais, kurie veikia jos būklę. Labai svarbu rūpintis veido oda ne tik todėl, kad atrodytumėme gražiau, bet ir išvengtume senėjimo požymių, spuogų, pigmentinių dėmių. Plačiau apie veido priežiūrą papasakojo Šiaulių valstybinės kolegijos Reabilitacijos katedros Kosmetologijos studijų programos lektorė, ilgalaikio grožio studijos „Mademoiselle“ kosmetologė Vaida Galvanauskaitė.

– Kodėl reikia rūpintis oda?
– Oda kaip širdis, plaučiai, inkstai, smegenys yra vienas iš organų, kuris dar ir didžiausias. Taip pat tai pagrindinė danga nuo išorinio pasaulio. Kiekvieną dieną ji yra atakuojama išorinio faktoriaus, todėl į tai reaguoja. Jei oda gelbėja mūsų vidų ir apsaugo nuo išorinių dirgiklių, turėtume jai atsidėkoti ir ja pasirūpinti. Reikia ir kūno, galvos odą prižiūrėti. Būtina tuo metu atkreipti dėmesį į odos būklę. Kuo labiau atidengtos veido, rankų, dekoltė, kojų zonos išoriniam faktoriui, tuo jas labiau reikėtų ir prižiūrėti.

– Kada rekomenduotumėte rūpintis veido oda?
– Reikėtų paklausti kiekvieno žmogaus, ką jam reiškia rūpintis. Kai gimstame, mus prižiūri motinos. Pagrindinė odos priežiūros taisyklė – odos higiena. Tai tas pats kaip ir dantų valymas ryte ir vakare. Nuo amžiaus, odos pokyčių, reikėtų odos priežiūrą koreguoti. Kitas aspektas – odos būklė. Ji lygiai taip pat keičiasi nuo mitybos įpročių, streso, išorinių faktorių. Keičiasi ne tik odos išvaizda, bet ir ji pati. Į tai reikėtų labiausiai atkreipti dėmesį.

– Kaip reikia prižiūrėti veido odą ryte ir vakare?
– Reikėtų atkreipti dėmesį į odos tipą, įvertinti odos būklę, parinkti tinkamą priežiūrą, tačiau tai labai individualus dalykas. Ryte, kaip ir vakare, pirmasis etapas yra higiena. Vakare nuo veido nuvalome susikaupusias dulkes, išsiskyrusį riebalą, toksinus, makiažą. Lygiai taip pat ir ryte turėtume kruopščiai nuvalyti veido odą. Naktį oda regeneruoja. Vyksta tam tikri procesai, kai per odos poras išsiskiria tam tikros medžiagos, kurias būtina nuplauti prieš tepant kremą. Kitas etapas, kai naudojame nerūgštinio pobūdžio priemonę. Ji išbalansuoja odos pH. Kai nėra odos problemų, normalios odos pH yra 5,5 (tai lengvai rūgštinė terpė). Pavyzdžiui, aknė plinta, kai yra šarminė terpė. Jei nenaudojame rūgštinio prausiklio, tada turėtume naudoti  toniką, kurio pagrindinė funkcija yra atstatyti odos pH. Kitas etapas – odos maitinimas ar drėkinimas kremu ir apsauga nuo saulės. Saugomės ne nuo sezono, o nuo saulės. Todėl reikia apsaugos ir žiemą. Vakare stebime, ar reikalingas tonikas, stengiamės atstatyti drėgmę, sustabdyti senėjimo procesą. Svarbiausia palaikyti odos švarą, atstatyti odos pH, drėkinimą. Vieną kartą per savaitę yra būtinas odos šveitimas, nes oda nuolat atsinaujina, tai vidutiniškai trunka apie 28 dienas. Ant odos kaupiasi viršutinis negyvosios odos sluoksnis. Jei jo nenušveisime, niekada neturėsime skaisčios odos, ji bus pilkšva.

– Kokia yra veido priežiūra šiltuoju ir šaltuoju metų sezonu?
– Reikėtų daugiau dėmesio skirti odos tipui, būklei ir tik po to sezoniškumui. Vasarą pasireiškia nesaikingas deginimasis, kuris turi įtakos odos dehidratacijai, pigmentacijai, paraudimams.  O žiemą, kai yra šildomos patalpos, trūksta drėgmės. Todėl oda šerpetoja, rausta, jaučiamas tempimas. Taip yra, nes odai trūksta drėgmės ir apsaugos. Kai aukšta minusinė temperatūra, tada tarp naudojamų priemonių atsiranda ir specifinės. Kai drėkiname odą, ją papildome drėgme. Maitinimas –  kai odoje trūksta ne drėgmės, o apsaugos. Kai aukšta minusinė temperatūra, reikėtų rinktis riebesnės tekstūros kremus. Einant į lauką reikėtų juo išsitepti prieš 30 min. Jei tokius kremus naudosime nesant aukštai minusinei temperatūrai, oda ne tik blizgės, bus apsunkinta, bet ir poros gali kimštis.

– Kas dažniausiai susiduria su odos problemomis?
– Įvairiai, tiek vyresnės, tiek jaunesnės moterys, tik problemos yra skirtingos. Pati pagrindinė paauglių problema – aknė. Paauglystės laikotarpiu hormonai pradeda keistis, tampa aktyvesni. Testosteronas  turi įtakos odos būklės pokyčiams, ypač veido odoje. Aktyvina riebalinių liaukų veiklą, išskiria daugiau sebumo. Jei oda nėra tinkamai prižiūrima, odos poros pradeda kimštis, kai spuogai yra spaudžiami, bėrimai pradeda plisti. Vyresnio amžiaus moterų odoje prasideda senėjimo problema, norima jį prilėtinti. Atsiranda pigmentacijos problemos, kurios yra daugiau išorinių faktorių poveikis. Tai gali būti dėl hormonų, saulės, nėštumo.

–Ar pavyksta problemas pašalinti, ar tik sumažinami simptomai?
–  50 proc. sėkmės, kad problema bus išspręsta, yra kosmetologo rankose, o kiti 50 proc. – kliento. Kiekvieną rytą ar vakarą kosmetologas neprižiūri savo kliento. Daugiausia laiko klientas praleidžia namuose. Labai svarbu, koks jo požiūris į odos priežiūrą. Jei jis klausys rekomendacijų, darys kaip pataria kosmetologas, tai rezultatas bus visai kitoks. Jei ateina klientas pas kosmetologą, jam atliekama procedūra, o grįžęs namo vėl grįžta prie savo įpročių, tai ta pati problema sugrįžta.

– Kokios yra daromos pagrindinės klaidos?
– Netinkamai parinktos priemonės, įvertinta odos būklė, tipas, todėl per daug išsausinama ar iki galo neišvaloma oda. Netinkami higienos įpročiai, neapsaugota oda. Trūksta pagrindinių žinių, kurios yra elementarios kosmetologams. Pavyzdžiui, jei turime problematišką odą, daug geriau yra nusiplovus veidą nusausinti jį servetėle, o ne rankšluosčiu. Nusausinus servetėle, mes ją išmesime, o ant rankšluosčio kaupiasi bakterijos.

– Kaip vyrams reikėtų rūpintis veido oda?
– Labai džiaugiuosi, jog dabar vyrai pradėjo dažniau rūpintis savo veido oda. Vyrams kaip ir moterims galioja ta pati higiena, pH atstatymas, odos drėkinimas ar maitinimas. Tik su odos šveitimu jiems  paprasčiau, nes kai jie skutasi, tai yra savotiškas pilingas. Mūsų vyrai nemėgsta dažnai stovėti prie veidrodžio. Jiems reikia kuo paprastesnės priežiūros, bet etapai išlieka tie patys. Vyrų oda yra storesnė nei moterų, jų oda sensta lėčiau, bet senatvėje raukšlės gilesnės ir labiau pastebimos. Pavyzdžiui, vaikinų veido odoje, ypač paauglystės laikotarpiu, aknės problema yra aktyvesnė nei moterų. Moterys labiau jaudinasi dėl savo veido odos būklės. O vyrams dar vis  išlikęs stereotipas, kad veido priežiūra, priemonių naudojimas yra tik moterų reikalas.

 

Reklama. Veido tonikai internetu - Garbane.lt

Į viršų