Net 65 proc. manikiūro bei pedikiūro paslaugomis besinaudojančių gyventojų abejoja, ar jiems šios paslaugos teikiamos tinkamai dezinfekuotais ir sterilizuotais instrumentais. Tokį faktą atskleidė šių metų pradžioje vienos iš tyrimų bendrovių atlikta gyventojų apklausa. Beveik penktadalis apklaustųjų teigė, jog niekada nėra matę, kaip po sterilizacijos išpakuojami nagų priežiūros procedūroms naudojami įrankiai, nors pagal higienos normos reikalavimus, grožio specialistai tai padaryti privalo būtent klientams matant.

Remiantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Lietuvoje šiuo metu veikia 3430 nagų paslaugų teikėjai. Apklausos rezultatai atskleidė, jog kai kuriais atvejais pas šiuos grožio specialistus apsilankoma net keletą kartų per mėnesį. Manikiūro ir pedikiūro paslaugomis daugiau nei 12 kartų per metus naudojosi 18 proc., nuo 6 iki 12 kartų – 29 proc. apklaustųjų.

Atsainus grožio specialistų požiūris į higieną neabejotinai kelia pavojų klientų sveikatai ir net gyvybei. Teikiant paslaugas tinkamai nedezinfekuotais ir nesterilizuotais instrumentais, kyla grėsmė ne tik sukelti infekcijas, paskatinti pūlinių susidarymą, bet ir užkrėsti tokiomis ligomis kaip hepatitas B, C ar netgi ŽIV. Apklausos rezultatai parodė, kad procedūrai reikalingus sterilius instrumentus klientų akyse išpakuoja vos trečdalis nagų priežiūros specialistų. Net 65 proc. respondentų dvejoja, ar procedūrų metu naudojami instrumentai prižiūrimi tinkamai. Beveik penktadalis jų jaučiasi „visiškai neįsitikinę“.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Ingrida Skridailienė pasakoja, kad grožio paslaugų instrumentai, pažeidžiantys kliento odą ar gleivinę, reikalauja ypatingos priežiūros. Dalis jų turi būti ne tik išvalyti ir dezinfekuoti, bet taip pat sterilizuoti specialia įranga. Po sterilizacijos įrankiai privalo būti išpakuojami klientams matant prieš teikiant paslaugas. Šie griežti reikalavimai galioja instrumentams, kurie naudojami tokioms grožio paslaugų procedūroms kaip nagų odelių karpymas, auskarų vėrimas, plaukelių šalinimas, tatuiravimas ir pan. Primenama, kad teikiant grožio paslaugas specialistams taip pat būtina dėvėti vienkartines pirštines.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 2016 metais tikrinant grožio paslaugų tiekėjų veiklą, pažeidimai nustatyti penktadaliu atvejų. Net trečdalis šių pažeidimų užfiksuoti dėl netinkamos įrankių dezinfekcijos,  sterilizacijos bei pakartotinai naudojamų vienkartinių įrankių. „Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai periodiškai tikrina paslaugų teikėjus, kaip laikomasi nustatytų reikalavimų. Visgi raginame gyventojus būti budrius ir  stebėti, kaip teikiama paslauga, pasidomėti, ar įrankiai tinkamai dezinfekuoti ir sterilizuoti. Kilus abejonių ar  nesulaukus atsakymo iš paties paslaugų teikėjo, dėl neplaninio grožio paslaugų teikėjų patikrinimo gyventojai gali kreiptis į  atitinkamą  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro departamentą pagal apskritį“, – teigia I. Skridalienė.
Nagų priežiūros (manikiūro, pedikiūro) paslaugomis besinaudojančių Lietuvos gyventojų internetinę apklausą 2017 m. sausio mėnesį atliko tyrimų bendrovė „Norstat LT“. Išsiųsta 1300 pakvietimų atlikti apklausą, požiūrį į paslaugų teikimui naudojamų instrumentų priežiūrą pateikė 300 respondentų – 261 moteris ir 39 vyrai.

Į viršų