facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

10

Rankų ir pėdų priežiūros specialistės Regina ir Angelina sako, kad turint problemų dėl sausos odos, nuospaudų ar panašiai, būtina kreiptis į specialistus.
Vadimo SIMUTKINO nuotr.


Romualda URBONAVIČIŪTĖ


Sakoma, kad Egipto karalienė Kleopatra turėjo visą būrį tarnaičių, kurios nuolat turėjo rūpintis jos didenybės rankomis, pėdomis ir nagais. Nes ne tik prieš daugiau nei du tūkstančius metų, bet ir dar anksčiau, visi suprato, kad manikiūras ir pedikiūras – ir gražu, ir sveika.
XXI amžiuje priemonių pasirūpinti pėdų ir rankų grožiu ir sveikata yra daug daugiau nei Kleopatros laikais, o ir specialistų, galinčių ne tik padėti, bet ir patarti, - žymiai daugiau nei senovės Egipte. Tad ir paprašėme trijų šiauliečių specialisčių pagalbos.

Pedikiūrą patikėkime specialistams
Taip teigia vieno iš žinomiausių Šiauliuose grožio salono pėdų priežiūros specialistė Angelina Kvaselienė:
- Sveikos ir gražios pėdos turi didelės įtakos kiekvieno žmogaus savijautai. Nuvargusios kojos, nuospaudos, šiurkštūs ir suskilinėję kulnai, įaugę nagai rodo ir bendrą sveikatos būklę. Tačiau daugelis nedrįsta jų parodyti specialistams, nors būtina, kad pėdos ir pirštai nekeltų problemų.
O reikėtų ypač vasarą, kai pasimato viskas, ką anksčiau slėpė avalynė – tai yra, pėdos kovą su batu arba batų (ypač smailiakulnių, smailianosių, siaurų) kovą su pėdomis, nuo ko bandydama apsisaugoti, oda pasidengia ragenomis, nuospaudomis ir trynėmis.


Kita problema – pėdų prakaitavimas, nemalonus kvapas. Ir dėl to reikėtų pasikonsultuoti su specialistu.
Trečioji problema – net trečdalis žmonių kenčia dėl sausos pėdų odos, kuriai reikia specialios intensyvios priežiūros. Oda juk sausėja, tampa nebeelastinga dėl organizmui būtinų lipidų ir drėgmės trūkumo ar kitų vidinių bei išorinių faktorių.


Todėl būtina kreiptis į specialistus, nes kiekvienas dirba tą darbą, kurį geriausiai išmano. Dažnai į specialistus kreipiamasi, kai patys bando kovoti su pėdų, nagų problemomis ir dar daugiau problemų pasidaro – uždegiminiai procesai, sugadinta nagų forma ir taip toliau.


Pėdų priežiūros specialistai rekomenduos, kokias reikia naudoti priemones, kad tų problemų būtų išvengta, ką toliau daryti.
Vienam reikia pas specialistus eiti dažniau – kas porą savaičių, kitam rečiau – kartą per du mėnesius. Nors apskritai kojytes reikia tvarkytis bet kartą per mėnesį. Jei sausa oda, jei žmogus serga diabetu, tai ir jo pėdos tvarkomos visiškai kitaip nei sveikų žmonių.


Vienų žmonių nagų plokštelės yra storos, kitų – labai plonos. Tad pirmiesiems rekomenduočiau ilgalaikį lakavimą geliu. Antriesiems, ypač jei yra kojų grybelis, tai visiškai netinka – čia jau reikalingas gydymas, o ilgalaikis lakavimas kaip tik dar labiau suaktyvina visas ligas. Nerekomenduočiau silpniems nagams ir priauginamus gelinius ar kitokius nagus.
O štai paprastu laku galima lakuoti visokius nagus.


Kojų nagų forma yra viena ir vienintelė – klasikinis tiesus kirpimas be jokių trikampių, be jokių kampučių iškarpymų, kurie yra pagrindinė įaugusių nagų atsiradimo priežastis. Nago plokštelė neturi būti ilgesnė nei piršto pagalvėlė, nes juk net ir vasarą tenka apsiauti uždarus batelius – per ilgi nagai dėl to lūžta, tampa nelygūs.
Šią vasarą madingos įvairiausios lakų spalvos. Spalvos derinamos prie basučių, prie maudymosi kostiumėlių, pokyliams – prie suknelių. Ir nereikia pamiršti derinti prie odos: kas tinka vienam, netinka kitam.


Kojų nagų puošyba lipdukais, piešinukais, akmenukais labai įpareigoja, tad tai reikia ypač derinti tiek su apranga, tiek su situacija.
O pasidarius pedikiūrą pas specialistą, rekomenduočiau neužmiršti savo pėdomis pasirūpinti ir namuose. Tam yra gerų priemonių; tinginiams – specialūs aliejai, save mylintiems – kremai, skubantiems – aerozoliai.

Apie klasikinį ir higieninį manikiūrą
Manikiūro specialistė Regina Zagorovskienė iš vieno žinomiausių Šiauliuose grožio salonų rekomenduoja:
- Moterų rankos yra jų vizitinė kortelė – nuo rankų ir nagų grožio kartais gyvenime labai daug kas priklauso. Žinoma, manikiūrą daryti galima ir pačioms, tačiau vis dėlto rekomenduoju rankas patikėti specialistui.


Specialistas patars, kokią galima padaryti nagų formą, kokį naudoti laką, kokia odos priežiūros priemonė būtent jūsų odai bus veiksmingiausia. Be to, tik grožio salone galima daryti ir parafino voneles rankoms, ir rankų šveitimą, nes paprastai namie tokiems dalykams nėra nei sąlygų, nei laiko. Svarbiausiai – nereikia užmiršti pagrindinės taisyklės: rankoms prižiūrėti nepakanka veido kremo likučių.


Grožio salone galima pasidaryti ir klasikinį, ir higieninį manikiūrus.
Higieninio manikiūro metu tik atstumdomos plyšinėjančios odelės apie nagus, tad toks manikiūras yra mėgstamas ir vyrų. O jei norime, kad rankos ir nagai atrodytų gražūs, reikia rinktis klasikinį manikiūrą su lakavimu. Toks manikiūras ir yra populiariausias.


Nagų forma darant tokį manikiūrą taikoma prie rankų formos. Ranka ir nagai turi sudaryti pusiausvyrą – neturi matytis arba vien ranka, arba vien tik nagai. Aišku, vienam nago plokštelę reikia gal kiek pailginti, kitam – patrumpinti.
Nors pastaruoju metu madingi yra kuo trumpesni n

agai – ataugusi jų dalis turi būti ne ilgesnė nei dviejų–trijų milimetrų, tačiau jaunimas vis dar mėgsta priaugintus ilgesnius nagus – spalvotus, su blizgučiais. Tačiau vyresnėms moterims geriausiai tinka klasika, o pats geriausias yra prancūziškas lakavimas. Jis dera visur – ir darbui, ir laisvalaikiui, ir pokyliui, nes nereikia galvoti ką čia apsivilkus.
Gelinis lakavimas labai patogus, ilgalaikis, bet tam reikia labai tvirtų stiprių ir sveikų nagų. Jei nagai sluoksniuojasi, net lakavimas geliu dviejų savaičių nelaikys.
Kadangi toks lakas yra svetimkūnis, todėl tarp lakavimų reikia daryti pertraukėles. Jų metu būtina naudoti apsauginį laką, kuris drėkina nagų plokšteles, ir aliejukus, kurie daro elastingesnę ir plokštelę, ir odeles.


Jei nagas neauga, sluoksniuojasi, nuolat būtina naudoti specialius aliejus ir apsauginius lakus, kremus – po mėnesio tokios intensyvios priežiūros turėtų matytis akivaizdūs rezultatai.
Kadangi dabar madingos raudonos ir kitos ryškios lakų spalvos, jokiu būdu jais negalima lakuoti nagų be tinkamo pagrindo.
Manau, kad kiekviena moteris būtinai turi turėti savo kosmetikos krepšelyje tinkamą dildę, lako pagrindo ar gydomąjį laką, aliejų, kremą. Gerai būtų, kad atsirastų vietos ir šveitimo priemonėms, ir rankų kaukėms. Rankas ir nagus reikia nuolat prižiūrėti. Nors...
Nors tiesą sakant, laką reikėtų nuvalyti kas vakarą, kaip ir visą kitą makiažą.

Rankų ir kojų priežiūrai – tik tai, kas geriausia
Specializuotos manikiūro ir pedikiūro priemonių parduotuvės savininkė Jūratė Gelžinienė sako, kad jei norima pasiekti geriausio rezultato prižiūrint savo kojas ir rankas, būtina naudoti ir geriausias priežiūros priemones:
- Specializuotoje parduotuvėje yra visų priemonių ne tik specialistams, bet ir toms moterims, kurios pačios rūpinasi savo nagų, rankų ir pėdų grožiu bei sveikata. Nors ant daugelio priemonių parašyta, kad jos skirtos profesionalams, tačiau paprastesnes, ypač daug žinių nereikalaujančias priemones – odelių minkštiklį, rankų kremus ir daug ką kita – galima naudoti ir darant manikiūrą, pedikiūrą namuose. Užrašas „profesionalams“ pirmiausiai rodo aukštą produkto kokybę – kad priemonė yra tikrai labai veiksminga.
Klasikinį manikiūrą ar pedikiūrą rekomenduoju būtinai pradėti nuo dezinfekcijos. Paskui reikėtų sulyginti nagų ilgį ir suteikti formą. Natūraliems nagams tinka stiklinė dildė, priaugintiems ar nulakuotiems geliu – rupesnės dildes.


Vėliau reikėtų užtepti odelių minkštiklio (vienas iš veiksmingiausių yra su rūgštimi), tada jau rankos mirkomos vonelėje specialiais rožių ar žaliosios arbatos ekstraktais, kad odelės greičiau suminkštėtų, o oda įsigertų veiksmingų elementų.


Išmirkius, odeles rekomenduoju atstumdyti tik medinėmis mentelėmis ir, jei reikia, jas nukarpyti specialiomis žirklutėmis arba žnyplutėmis.
Tik ant nagų užtepus aliejuko, nušveitus visas rankas ir padengus nagus lako pagrindu, jau galima naudoti pasirinktos spalvos laką ir apsauginį laką. O lakui visiškai nudžiūvus rekomenduoju būtinai rankas pasitepti kremu ar pasidaryti atkuriamąją kaukę.


Būsiu nekomerciška – rekomenduoju pirkti ne manikiūro įrankių rinkinius, o įrankius po vieną – tik tuos, kurių jums tikrai reikia. Tokiems pavieniui nupirktiems geros kokybės įrankiams galima nusipirkti ir specialų dėkliuką. Geriau labai geros kokybės žnyplutės, nei visas rinkinys.


Ir dar vienas patarimas: jei uždžiūva mėgstamas lakas, jį galima atskiesti specialiais skiedikliais – užtenka dviejų lašelių.
Kad vasarą kojos nepavargtų – reikia kas vakarą daryti specialias pėdų kaukes, o rytais naudoti vėsinamuosius kremus arba talko emulsijas, kurios sugeria prakaitą.

11

Tapydamas karalienę Kleopatrą, flamandų dailininkas Piteris Paulius Rubensas daug dėmesio skyrė nepriekaištingam, pagal XVII amžiaus pradžios madą, manikiūrui.
Redakcijos archyvo nuotr.

Į viršų