facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

07

Pasak vykdomosios vadovės Ritos Kazlauskienės, jei moterys nori rinktis aukšto kulno batus žiemai, turėtų atkreipti dėmesį į jų kulną – geriausia rinktis didesnio stabilaus kulno batus ir juos derinti su rankine.
Vadimo SIMUTKINO nuotr.


Laima SIMAITYTĖ


Vienos žinomos batų parduotuvės direktorė, batų mados žinovė Dalia Galdikienė lankanti tarptautines parodas yra pastebėjusi, jog batų mada beveik nesikeičia. Keičiasi tik spalva, tekstūra, faktūra, kulnai, detalės. Dažnai derinama oda su laku, zamšu, guma, kaip aksesuarai naudojami įvairūs raišteliai, užtrauktukai, metalo detalės. Šio sezono madingiausi – įvairių formų, rudeniškomis spalvomis papuošti batai. Ryškios ir charakteringos avalynės padės sukurti nepakartojamą įvaizdį.

Madingiausi – žalios spalvos batai
Šis ruduo labai spalvingas. Kol dar nėra šalnų, gamtoje vyrauja ne tik rausvos, gelsvos, bet ir žalsvos spalvos, todėl naujoje batų kolekcijoje dominuoja su oda ir laku derinami sodriai žalios spalvos batai. Taip pat šiuo metu madinga ir tamsiai raudonos spalvos batai bei rankinės. Šie  derinami su aukso ir juodos spalvos detalėmis.
Galima nešioti spalvingą rankinę ar batus jų visiškai nederinant prie rūbų, tačiau, anot D. Galdikienės, turi tikti jų atspalviai.


„Nebūtina turėti žalias pirštines, žalią rankinę ir žalius batus. Man patinka žmonės, kurie yra kūrybingi - iš mažiau daiktų mokantys derinti, gali sukurti gana išskirtinį stilių“, - sako D. Galdikienė.
D. Galdikienė pastebi, kad žiemą po ilgu paltu nesimato, kaip žmogus pasipuošęs, tačiau batus ir rankinę visi mato, todėl juos renkantis reikėtų skirti didesnį dėmesį.
„Žmogus turi mylėti save ir gražiai atrodyti - tai vienas iš laimės šaltinių. Batai, rūbai ir rankinės - suteikia didelį džiaugsmą, ypač moterims, tačiau perkant batus reikia mokėti juos patikrinti, ar jie tikrai atitinka savo kainą ir yra patogūs“, - sako D. Galdikienė.


Geri batai yra pagaminti taip, kad juos sulenkus jie patys savaime atsistato į pradinę padėti ir nelieka jokių įlenkimų.
„Komforto linija atsispindi kainoje. Jei batai kainuoja pigiai, jų gamyboje nebus naudojamos pačios naujausios technologijos bei konstrukcijos, todėl batų nebus galima sulenkti“, - aiškina D. Galdikienė.

Aukštakulniai – suteikia moteriško grakštumo
Pasak D. Galdikienės, moterys, nešiojančios aukštakulnius, atrodo patraukliau, grakščiau, nes aukštakulniai vizualiai išaukština moterį ir tuo pačiu padailina jos figūrą. Dėvint aukštakulnius  greit pavargsta kojos, todėl dauguma moterų ir merginų juos dėvi tik ypatingomis progomis.


„Bet koks aukštakulnis sukelia diskomfortą, nors pasimatavus – visi atrodo patogūs. Jei aukštakulniai neatitiks pėdos linkio ir koja nepasidės taisyklingai, tokie aukštakulniai moteriai netinka.
Jei pirkėjas neperka batų spontaniškai ir jų ieško apgalvotai, jis įsigys ne tik gražią, bet ir patogią avalynę“, - sako D. Galdikienė.
Šiuo metu žiemos sezonui populiari ir platforma, tačiau dabar ji įgavusi kitokią formą ir ties kulnu nebėra tokia aukšta. Kaip sako parduotuvės vykdomoji vadovė Rita Kazlauskienė, dabar platforma žymiai grakštesnė. Tokie batai labai tinka žiemą, ypač tada, kai šalta ir šlapia. Su tokiais batais ir sunkiau paslysti – koja jaučiasi stabiliau. Pasak R. Kazlauskienės, jei moterys nori rinktis aukšto kulno batus žiemai, taip pat turėtų atkreipti dėmesį į jų kulną – geriausiai rinkti didesnio, stabilaus kulno batus.

Natūralumas labiausiai žavi moteris
Kadangi moterys labai mėgsta puoštis, o dar labiau mėgsta pirkti batus, save gerbiančios renkasi tik iš natūralios odos pagamintus batus.
„Žmogaus vizitinė kortelė - batai, rankinė bei šukuosena, todėl pirmiausia reikia įsigyti batus ir rankinę, ir tik tada prie jų derinti rūbus bei kitus aksesuarus“, - sako D. Galdikienė.
Savo pirkėjus pasitinkanti ir palydinti D. Galdikienė visuomet atkreipia dėmesį į jų batus. Oda, pasak jos, išsiskiria, nes ji išraiškingiausia.


„Yra batų gražiai bei kokybiškai pagamintų ir ne iš odos, tačiau visiems yra aišku, jog praktiškiausi visgi odiniai batai. Norinčiam atrodyti patraukliai, gražiai ir išskirtinai siūlome odinius batus. Kiekvienas save gerbiantis klientas vertina ir tai, ką jis įsigyja“, - teigia  D. Galdikienė.
Parduotuvės direktorės nuomone, kartais geriau įsigyti vieną gerą daiktą nei daug masinio gaminimo pigių produktų.

Batai mėgsta pailsėti
Visada kyla klausimas, koks turėtų būti optimalus batų porų skaičius, kad moteris juos dėvėti galėtų visomis progomis. Nieko keisto, kad vyrams pakanka vos dviejų batų porų, neskaičiuojant sportinių batų, tačiau koks optimaliausias skaičius moterims?


„Batų moterims reikia daugiau nei vyrams. O ir reikia turėti daugiau batų, nes batai mėgsta poilsį. Nešioti batai turi pailsėti ne tik pernakt. Kaip ir žmogus ilsisi, taip ir batas. Jis juk kartu su žmogumi dirbo, vaikščiojo po prekybos centrus. Per visą dieną odinis batas prisigėrė daug drėgmės, kuri pasišalina tik per ilgesnį laiką. Į odos pakaitalus drėgmė nesusigeria, todėl tokius batus dėvinčių žmonių kojos būna šlapios. Tai viena iš priežasčių, kodėl reikia turėti daugiau batų. Žvalgantis į mados tendencijas turimų batų spintą reikia papildyti ir naujais batais. Taip pat ne vienodų batų reikia kasdienai, sportui ir kokiai nors progai.


Vyrai visada perka daug mažiau batų, nes jų batų mada kinta daug mažiau nei moterų. Vyrams svarbi spalva – dažniausiai renkasi juodą ir rudą. Moterų batų kolekcijoje dažnai vyrauja spalvinė gama, kuri neretai yra derinama prie rankinės – patinkamos ruda, oranžinė, kakavos ar net tamsiai žalia, raudona bei mėlyna. Vyrai dažniausiai įsigyja porą pusbačių, vienus žieminius, vienus išeiginius ir turintys 4-5 poras batų gali išsiversti“, - pasakoja D. Galdikienė.

Protokolinė ir laisva aplinka įtakoja batų madą
Pasak D. Galdikienės, jei žmogus dirba toje sferoje, kur turi būti laikomasi protokolinių aprangos taisyklių, jam reikėtų rinktis klasikinio stiliaus batus. „Klasikinio stiliaus batams nebūdingi papildomi aksesuarai – vyriški batai turi būti surišti raišteliais, o moteriški – paprasti, klasikinių spalvų batai.


„Jei žmogus neįpareigotas rengtis pagal protokolą, jis gali žaisti ir tobulinti savo išvaizdą. Meniškos sielos žmonėms ar dirbantiems meno pasaulyje būdinga prie kostiumo autis sportinio stiliaus batus. Italijoje labai populiaru prie kostiumo batai su balta ant pado juostele. Kadangi lietuviai šiek tiek konservatyvūs, kai kurie produktai Lietuvos ir nepasiekia“, - sako D. Galdikienė.
Pasak D. Galdikienės, seniau buvo matomos griežtos batų mados tendencijos – tik aukštakulniai, tik kirsta nosyte batai, tik su platforma ar smailianosiai batai. Šiuo metu naudojami visi modeliai, todėl galima rasti pagal norimą formą patogius ir savo širdžiai mielus batus.


„Labai patogus bato patobulinimas – tai platforma ties pėdos priekiu“, - sako D. Galdikienė. Tokia  naudojama platforma suteikia patogumo pėdai - vaikštant į grindinį neatsimuša koja, o žiemą ji nešąla.
„Vyresnio amžiaus moterys renkasi kuo patogesnius batus. Jaunimas šiais laikais renkasi vyriško kirpimo batus, nes nešioja kelnes, tačiau vakarėliams ar susitikimams merginos perka aukštakulnius. Gerai tai, kad šiuolaikiniai batai su daug detalių ne tik gražūs, bet ir patogūs“, - sako D. Galdikienė.

batai mergaitems

 

08

Šiemet madingi rudeniškomis spalvomis padabinti moteriški batai – tamsiai žalia spalva bus madinga ir pavasarį.

 

09

Pasak Dalios Galdikienės, tikėtina, kad pavasarį bus madingi batai su smailiomis nosytėmis.

Vadimo SIMUTKINO nuotr.

Į viršų