facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vešlūs ir išpuoselėti plaukai – kiekvienos merginos ir moters svajonė. Norint, kad ir po žiemos būtų galima džiaugtis blizgančiais plaukais bei neskilinėjančiais galiukais, šaltuoju metų laiku plaukams turi būti skiriama ypatinga priežiūra.
Kaip žiemą reikėtų rūpintis plaukais, pataria grožio salono „Klip“ kirpėja Ina Paliukienė.

Modesta ŠIMKUTĖ

Temperatūros kaita kenkia
Atšiaurus vėjas žiemą, šalčiai, speigas. Kaip malonu iš tokio oro įeiti į šiltą patalpą, kur yra šildytuvas, kondicionierius. Patys jaučiatės neblogai, o ar pagalvojate, kaip jaučiasi plaukai, kai žaibišku greičiu pasikeičia oro temperatūra? Nors, atrodo, jokio blogo poveikio nėra, derėtų atsiminti, kad tokia temperatūros kaita plaukams yra itin pavojinga.
I. Paliukienė sako, kad plaukams labai kenkia patalpose įtaisyti kondicionieriai, pučiantys šiltą orą. Iš lauko patekus į šiltą patalpą, arba atvirkščiai, galvos oda netenka riebiųjų medžiagų, plaukai išsausėja, pradeda lūžinėti, skilinėti, elektrintis, veltis.
Lauke tvyranti minusinė temperatūra – dar vienas priešas plaukams, todėl šaltuoju metų laiku galvos apdangalai taip pat neturėtų būti pamiršti. Kepurės, skaros, gobtuvai – ne tik puiki įvaizdžio detalė, bet ir apsaugos priemonė nuo sauso žiemos oro. Geriausia išeitis norint apsaugoti plaukus nuo temperatūros kaitos įtakos – kepurė. Ji ne tik šildo galvos odą, bet ir apsaugo plaukų svogūnėlius nuo šalčio, išsausėjimo. Tačiau reikėtų atsiminti, kad kepurė neturėtų per daug spausti, nes tokiu atveju gali sutrikti galvos odos kraujotaka.
Dažnai įprantame galvą trinkti prieš kur nors susiruošiant, tačiau bent žiemą saugokite plaukus – juos plaukite ne rytą, o vakare. Rytą dažniausiai plaukus džioviname džiovintuvu, skleidžiančiu karšto oro srovę. Dažniausiai net ir tada plaukai nėra visiškai išdžiovinami. I. Paliukienė nepataria į lauką eiti ne visiškai išdžiovintais plaukais. Pusiau šlapiais plaukais išėjus į lauką, ant plaukų likęs vanduo sušals į mažus ledo kristaliukus ir taip skaldys paviršinius plaukų žvynelius. Dėl to plaukai pradeda lūžinėti. Džiūvant natūraliai, be džiovintuvo ar kitų plaukų formavimo priemonių, galvos oda spės pasidengti apsauginiu sluoksniu, kuris apsaugos nuo išorinių aplinkos veiksnių.

Plaukų priežiūros priemonės žiemą
Šaltuoju metų laiku neužtenka plaukų išplauti šampūnu. Naudokite papildomų plaukų priežiūros priemonių, geriausiai, profesionalių. Jos apsaugos plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio, palepins plaukus vitaminais. „Žiemą, atvirkščiai nei vasarą, drėkinančias plaukų priežiūros priemones pakeiskite maitinamosiomis“, – sako grožio salono kirpėja I. Paliukienė. Šios priemonės maitina galvos odą, aprūpina reikiamomis medžiagomis. Be šampūno, reikėtų rinktis plaukų balzamą, plaukų aliejų, purškiamų ar nenuplaunamų priemonių, kurios suteikia blizgesio, neapsunkina plaukų. Taukmedžio sviestas – stipriai maitinanti priemonė, ypač tinkanti žiemą. Jis apsaugo nuo vėjo, šalčio, maitina pažeistus ir sausus plaukus. „Iš aliejų plaukams geriausiai rinktis makadamijų“, – pataria kirpėja. Makadamijų aliejus ne tik maitina, bet ir atnaujina pažeistas plauko ląsteles. Plaukai neapsunksta, pradeda blizgėti. „Aliejų tepti reikia pradedant galiukais, vėliau po truputį artėjant ir prie arčiau šaknų esančių plaukų“,– sako kirpėja. Tačiau renkantis aliejų bei kitas plaukų priežiūros priemones, reikia atsižvelgti ir į savo plaukų struktūrą. I. Paliukienė taip pat pataria žiemos metu naudoti plaukų kaukes. Nors daug kas priklauso nuo plaukų, vidutiniškai jas reikėtų naudoti 2–3 kartus per savaitę. Plaukus lepinant tokiomis priemonėmis, jie ima mažiau veltis ir skilinėti, nebelūžinėja, tad taip išsaugomas ir plaukų gyvybingumas, žvilgesys.

Rūpinkitės visu organizmu
Žiemą reikėtų rūpintis ne tik plaukų išore, bet ir vidumi. Tai reiškia, kad šaltuoju metų laiku plaukai turi gauti ir daugiau vitaminų. Rinkitės produktus, kuriuose gausu cinko, silicio, geležies. Tokie mikroelementai aprūpina plaukus vitaminais, suteikdami stiprumo, jie mažiau slenka, labiau blizga, sumažėja plaukų trupėjimas. Cinkas suteikia blizgesio, skatina ląstelių atsinaujinimą. Jo gausu mėsoje, riešutuose, jogurte, kiviuose. Geležies, kuri reikalinga plaukams, yra daugelyje maisto produktų: mėsoje, lapinėse daržovėse, grūdiniuose produktuose, kiaušiniuose. Silicis į mūsų organizmą pateks valgant kopūstus, pastarnokus, ridikėlius bei alyvuoges. Gerkite daug vandens, valgykite vaisių ir daržovių, ribokite nesveiką maistą. Nesveikas maistas, gazuoti gėrimai sukelia plaukų slinkimą, o galvos oda ima pleiskanoti. Tad norint turėti gražius plaukus net ir praėjus žiemai, verta labiau susirūpinti jų priežiūra, o dienos racioną papildyti vertingais, vitaminų gausa pasižyminčiais produktais. 

Į viršų