facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Lietuvos gyventojai pripažįsta, kad sportas ir laikas gryname ore yra vieni svarbiausių jų geros sveikatos elementų, visgi daugiau nei 60 proc. pripažino, kad reguliariai sportuoti jiems trukdo valios stoka, rašo 15min.lt.

Tokią situaciją atskleidė po metų pakartotinai „Geros sveikatos klubo“ iniciatyva atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa, kurią atliko rinkos tyrimų bendrovė „RAIT“. Kaip parodė apklausos rezultatai, užtikrinant geresnę sveikatą gyventojams labai svarbus sportas – taip teigia daugiau nei 60 proc. apklaustųjų – pasivaikščiojimai gryname ore bei miegas ne mažiau nei 8 valandas per parą. Be to, ypatingai moterims, vis svarbesniu veiksniu tampa visavertė, reguliari mityba. Sporto svarbą sveikam gyvenimo būdui dažniau pabrėžia studentai ir moksleiviai bei įmonių vadovai ir savininkai.
Nors net 37 proc. gyventojų teigia sportuojantys nereguliariai, išaugo visai nesportuojančių gyventojų skaičius – 21 proc. palyginus su 18 proc. praėjusiais metais. Šiais metais, palyginus su praėjusiais, sumažėjo teigusių, kad sportuoti jiems trukdo laiko ar kompanijos trūkumas, šiuos atsakymus pažymėjo atitinkamai 37 proc. ir 16 proc. respondentų, tačiau vis daugiau gyventojų (62 proc.) pažymi valios stoką.
Pusė Lietuvos gyventojų teigia, jog jų sveikatos būklė yra gera ir jie pakankamai rūpinasi savo sveikata. Visgi palyginus su 2012 metais atlikta analogiška gyventojų apklausa, šiais metais sumažėjo žmonių, savo sveikatos būklę vertinančių gerai ir labai gerai. Be to, blogai savo sveikatos būklę dažniau vertina vidutinio amžiaus gyventojai, vidutiniškai – senjorai, o labai gerai – studentai ir moksleiviai.
„Tyrimo rezultatai mus įpareigoja tęsti projektą „Judėk linksmai“, todėl „Geros sveikatos klubas“ vėl kvies mankštintis į atviras erdves, – sakė tarptautinės farmacijos ir sveikatos priežiūros bendrovės „GlaxoSmithKline Lietuva“ vadovas Kęstutis Čereška. - Su šūkiu „Namie ankšta – daryk mankštą“ šią vasarą vėl pakviesime į nuotaikingas nemokamas mankštas. Prisidėdami prie Sveikatingumo metų renginių, norime paįvairinti bendruomenių gyvenimą ir parodyti, jog mankšta nėra jokia kančia. Atvirkščiai, gryname ore ji gali būti labai smagi pramoga.“
Kaip ir praėjusiais metais, programos „Judėk linksmai“ mankštų renginius ves profesionalūs sporto instruktoriai, o jiems talkins aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys žinomi žmonės. Be to, po mankštų miestiečiai turės galimybę sveikatingumo temas aptarti su jaunaisiais medikais (VU medicinos fakulteto studentais), pasimatuoti kraujo spaudimą bei nustatyti kūno ir masės indeksą. Į mankštas Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Šiaulių gyventojai kviečiami gegužės–rugpjūčio mėnesiais kiekvieną ketvirtadienį nuo 18.30 iki 19.30 valandos.

Į viršų