facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Norint turėti gražius ir žvilgančius plaukus nepakanka tik pasirinkti tinkamą šampūną. Vien tik išplauti ir išdžiovinti plaukai yra lengvai pažeidžiami šukuojant – plovimo metu plaukas yra išburkęs, plauko paviršių dengiantys žvyneliai pakilę, o išdžiovinti panaudojus tik šampūną, tampa  pasišiaušę ir šiurkštūs. Tam, kad plauko paviršius būtų lygus ir sugrįžtų drėgmė į plauko vidų, būtina naudoti plaukų kondicionierių.

Ieva MAČIULYTĖ

Balzamas. Po plaukų plovimo dažniausiai naudojamas balzamas. Jis suglaudžia plauko žvynelius, balansuoja drėgmę plauko viduje, neleidžia plaukui perdžiūti, apsaugo plauką nuo kenksmingų išorės faktorių, palaiko dažytų plaukų spalvą, sustabdo cheminius procesus, sustiprina plauko struktūrą iš vidaus. Balzamas naudojamas ant plaukų galų po plovimo, atsižvelgus į plaukų prigimtį ir būklę.
Kaukės ir kremai. Plauko ir galvos odos gydymui, priežiūrai bei prarastų medžiagų atstatymui naudojamos plaukų kaukės ir kremai. Jie atlieka tas pačias balzamo funkcijas plauko stiebo dalyje bei maitina ir gydo galvos odą. Kaukių panaudojimas prailgina plauko gyvenimą, pagerina plauko maitinimą, pagreitina ląstelių dauginimąsi ir jo augimą, aprūpina odą trūkstama drėgme ir vitaminais, reguliuoja riebalinės liaukos veiklą, naikina pleiskanas ir stabdo plaukų slinkimą. Kaukės ir kremai naudojami po galvos plovimo, įtrinant į šaknis ir galus. Priemonės trinamos į šaknis ne po kiekvieno galvos plovimo, nes jos gali imti greičiau riebaluotis.
Tonikai. Kai reikia plaukus gydyti, prieš ir po galvos plovimo naudojami tonikai. Jie galvos odą drėkina, tonizuoja, nuima susierzinimą, naikina pleiskanas ir stabilizuoja plaukų slinkimą. Minimalus gydymo kursas 10-12 procedūrų. Tonikas dažnai yra derinamas kartu su specialiu gydomuoju šampūnu ir balzamu.
Eteriniai aliejai. Sausiems, chemiškai paveiktiems plaukams atstatyti naudojami plaukų eteriniai aliejai. Aliejus tepamas ant drėgnų ar sausų plaukų galų, neretai prieš tai pašildžius arba trinamas į šaknis prieš procedūras. Gydomieji aliejai gali būti sukomponuoti net iš 250 komponentų, vadinasi jie yra įvairaus poveikio. Įtrynus tokią medžiagą, išskirtinai mažos molekulės lengvai prasiskverbia į galvos odą ir plaukus. Netinkamas šių priemonių pasirinkimas gali padaryti neigiamą poveikį, todėl renkantis juos verta pasitarti su specialistu.
Gyvenimo būdas. Ne mažiau nei kosmetinės priemonės plaukams įtakos turi ir mityba bei kasdieniai gyvenimo įpročiai. Plaukams itin naudingi baltymai, biotino ir omega-3 riebalų rūgštys, todėl reikėtų dažniau valgyti lašišos, linų sėmenų, sojos, kiaušinių, pupelių. Tai padeda išsaugoti plaukų blizgesį. Valgykite mėlynes, granatus, špinatus, nes juose gausu vitaminų C ir E, kurie yra puikūs antioksidantai, padedantys išlikti plaukams sveikiems ir blizgiems. Rečiau valgykite „nesveiką“ maistą, nes tai skatina plaukų riebalavimąsi, pleiskanų atsiradimą, kartu plaukai nustoja blizgėti. Plaukų žvilgesiui įtakos turi ir aplinka - jūra, saulė, sūrus vanduo sausina plaukus, todėl, ilgiau besimaudydami jūroje ar kaitindamiesi saulėje, naudokite specialias plaukų apsaugos priemones. Miestų, automobilių smalkės, darbas dulkėse ar sąlytyje su kenksmingomis medžiagomis teršia ir vargina plaukus. Stresas, nuovargis, rūkymas ar dažnas buvimas prirūkytoje aplinkoje taip pat neigiamai veikia plaukų kokybę.

Į viršų