facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Riebalų trūkumas padaro plauką sausu ir trapiu, o perteklius trukdo normaliam plauko vystymuisi. Riebalinės liaukos veiklumas nulemia plaukų riebumo tipą -  riebius, sausus ar normalius plaukus. Dažnai tai nulemta genetiškai, tačiau neteisingai pasirenkant priežiūros priemones gali pasikeisti riebalinės laukos veikla - sumažėti arba per daug suaktyvėti. Plaukų plovimo dažnumas priklauso nuo susikaupusių riebalų, nešvarumų gausumo, plaukų ilgio ir galimų odos pažeidimų.

Ieva MAČIULYTĖ
Vieni pataria vidutinio riebumo plaukus plauti kartą ar du per savaitę, o riebius kasdien, nes nešvarumus, riebalus ir dulkes naudinga dažniau šalinti. Kiti nurodo, kad kuo dažniau plaukai plaunami, tuo galai darosi sausesni, o riebalinės liaukos pradeda intensyviau veikti - padidėja plaukų riebalavimasis. Teisingai nustačius plaukų riebumą apsaugosite galvos odą ir plaukus nuo pažeidimo plovimo metu ir turėsite gražius bei sveikus plaukus.

Riebiems plaukams būdingas greitas susiriebalavimas – tokiais jie tampa maždaug per parą. Kadangi paprastai greitai susiriebaluojančius plaukus dažnai plauname, jiems trūksta atsparumo, o jų galiukai yra išsausėję. Kelias dienas neplauti plaukai sulimpa ir įgauna specifinį kvapą. Šie plaukai greičiau susitepa, nes dulkės ir nešvarumai lengviau prilimpa prie riebalų. Riebius plaukus neretai lydi gausios pleiskanos ir suerzinta bei paraudusi oda. Svarbu šio tipo plaukams plovimui naudoti tinkamas kosmetines medžiagas ir sistemingą gydymą. Riebiems plaukams skirtoje kosmetikoje gausu riebalus tirpdančių ir drėgmę grąžinančių medžiagų.

Sausi plaukai ilgiau kaip savaitę nesusiriebaluoja. Jų galai yra sausi, nelankstūs ir trapūs. Jie neblizga, yra blankūs, greitai susivelia. Plaukuose trūksta ne tik lipidinės struktūros, bet ir drėgmės, nes dažnai šią problemą lydi padidėjęs prakaito išsiskyrimas, kuris dar labiau išsausina galvos odą. Įvairios procedūros greičiau pažeidžia galvos odą ir plauką tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus. Plovimo metu tokie plaukai sunkiau prisigeria vandens, todėl sunkiau suputoja. Sausus plaukus turintys žmonės skundžiasi gausiomis sausomis pleiskanomis, o galvos oda yra pilkšvos spalvos. Sausiems plaukams skirta kosmetika labiau prisodrinta putojančiomis ir lipidus bei drėgmę atstatančiomis medžiagomis.

Normalūs plaukai pasižymi saikingu riebalavimusi, sveiku blizgesiu, lankstumu ir atsparumu įvairioms procedūroms. Tokie plaukai susiriebaluoja per 2-4 dienas. Oda balta ir parausta tik ją paspaudus.

Į viršų