facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2014-02-26 10

Jei jūsų plaukai šiurkštūs ir sunkiai iššukuojami – tai ženklas, kad jiems reikia profesionalios priežiūros.
Redakcijos archyvo nuotr.

Lina ABROMAVIČIENĖ
Pavasaris yra džiuginantis metų laikas po šaltos žiemos, tačiau jis atneša daug problemų bet kokio tipo plaukams. Todėl jiems per žiemą padarytą žalą reikia atstatyti tinkama priežiūra. Po šaltojo sezono teikiant tinkamą dėmesį plaukams galima vėl atgaivinti plaukų folikulus. Kaip bebūtų, dauguma žmonių per atšiaurius žiemos mėnesius tinkamai nesirūpina savo plaukais, todėl pavasarį pastebi, kad jų plaukai tampa trapūs ir sausi, jų galiukai pradeda skilinėti. Norint, kad jie vėl būtų gražūs, tiesiog būtina juos gelbėti. Dauguma moterų ieško būdų, kaip grožio procedūromis pasiruošti artėjantiems šiltesniems orams. Kai plaukai pradeda šakotis ir pleiskanoja galvos oda, neretai sutrinkame ir nežinome, ko griebtis. Pasak kirpėjos Vaidos K., plaukus reikia prižiūrėti nuolatos ir norint išvengti nemalonių problemų profilaktiškai priežiūrai visuomet vonios lentynėlėje turėti šampūno nuo pleiskanų bei plaukus maitinančių priemonių.

Sausiems plaukams – maitinamieji šampūnai
Pavasarį plaukai praranda žvilgesį, tampa nebegražūs dėl gryno oro, netinkamos, ydingos gyvensenos. Namuose kūrenimo sezono metu dažnai oras būna per daug sausas, o tai ypač kenkia plaukams. Norint atgaivinti plaukus, pirmiausia juos reikia pamaitinti iš vidaus. Tam gali būti naudojami įvairūs vitaminai. „Plaukams labai svarbus yra silicis, kalcis, cinkas, magnis. Plaukų būklę gerina ir galvos masažas”, - sako profesionali kirpėja Vaida K. Tačiau yra ir kitų grožio receptų, kaip atgaivinti nebežvilgančius plaukus, o po to juos prižiūrėti ir puoselėti.
„Jei matote, kad jūsų plaukai atrodo tragiškai, pirmiausia pagalba jiems - žirklės ir geras šampūnas.
Tinkamų plaukų priežiūros priemonių naudojimas net ir labai sausus plaukus gali nesunkiai atgaivinti. Yra įvairių gamintojų atnaujinamųjų šampūnų, balzamų, ampulių, kurie atgaivina plaukus. Jei plaukų būklė itin prasta, geriau rinkitės stipresnį maitinamąjį šampūną - plaukai lengviau išsišukuos, blizgės, atsinaujins plauko struktūra. Jei reikalingas stipresnis gydymas, skiriama ampulė (stiprus maitinamasis koncentratas), kuri po trinkimo įmasažuojama į plaukus ir palaikoma 3-7 minutes. Tada dedama kaukė. Idealu, jei visa tai bus atlikta grožio salone. Nes plaukai ne tik bus pamaitinti, bet bus galima juos gerai apžiūrint pakirpti – pašalinti problemiškas vietas“, - sako Vaida K. Kirpėja pataria sausus plaukus trinkti tik du kartus per savaitę. Jei moteris naudoja plaukų dažus, juos taip pat turėtų rinktis labai atsakingai. Sausų plaukų atstovės turėtų žinoti, kad sausų plaukų nereikia stipriai šviesinti, o ruošiantis jų dažymui atsižvelgti ir į naudojamų dažų kokybę.
„Moterys, pačios dažydamos plaukus, labai dažnai juos sugadina. Jei plaukai slenka, tai ženklas, kad kažko trūksta jūsų organizmui. Galima pavartoti vitaminų arba specialių preparatų plaukams stiprinti. Reikėtų apsilankyti kosmetikos salone ir pasitarti su profesionaliu kirpėju“, - pabrėžia Vaida K.

Riebūs plaukai – nemaloni problema
Geriausia yra rinktis neutralų švelnų šampūną ir balzamą, pavyzdžiui, lietuvišką vaistažolių arba brangesnį iš profesionalios linijos. Riebiems plaukams visiškai netinka plaukų priežiūros priemonė - „du viename”, kurioje kartu yra šampūnas ir kondicionierius. Jame yra drėkinamųjų medžiagų, kurios išplauna, maitina ir riebina plaukus. Geriausia naudoti neutralų šampūną ir balzamą, skirtus kasdieninei plaukų priežiūrai. Ypač turint ilgus plaukus, kai yra riebi galvos oda ir sausi plaukų galai. Tuomet jums reikalingi šampūnai, skirti riebios galvos odos priežiūrai. Riebius plaukus reikėtų plauti kas 2-3 dienas. Pasirodo, kad riebius plaukus verta dažniau dažyti, nes tada jie mažiau riebaluojasi. Vis tik jei dažyti plaukai riebaluojasi, rinkitės šampūną, skirtą ploniems, gležniems plaukams. Plaukai bus gražesni, jei suformavusios šukuoseną, juos sutvirtinsite sausu laku. Įvairios formavimo priemonės - putos, purškalai, glencai, padeda sukurti stilingą šukuoseną. Tinkamai pasirinktos priemonės atnaujina plaukų tūrį, grąžina natūralų nusilpusių plaukų paslankumą. Šampūnus, balzamus ir kaukes rinkitės skirtus tik dažytiems plaukams, kad ilgiau išliktų plaukų spalva. Įvairias ampules riebių plaukų priežiūrai reikėtų naudoti individualiai, tik pasitarus su profesionaliu kirpėju ar kosmetologu.

Pleiskanos ir slenkantys plaukai
Dauguma kirpėjų pasakytų, kad šampūno nuo pleiskanų būtina nuolatos turėti namuose, nes tai kartais gali būti naudojama kaip profilaktinė priemonė.
„Šampūną nuo pleiskanų reikia naudoti tol, kol išnyksta pleiskanos, o toliau kas 3-4 plovimą profilaktiškai, kad pleiskanų vėl neatsirastų“, - aiškina kirpėja Vaida K.
Nuo pleiskanų ir plaukų slinkimo puikiai tinka naudoti smuklias mineralines druskas. Sausiems, riebiems ir slenkantiems plaukams tinka gaivinamosios kaukės. Jos maitina ir atnaujina pažeisto plauko struktūrą, veiksmingai šalina pleiskanas, pamaitina plaukų šaknis ir galvos odą natūraliomis mineralinėmis medžiagomis. Druskas lengva naudoti – tereikia ištrinkus galvą į drėgną galvos odą įmasažuoti apie šaukštą smulkios druskos ir po 10 minučių ją išskalauti šiltu vandeniu.

 

Į viršų