facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Dažnai po žiemos organizmas būna išsiilgęs vaisių ir daržovių, nes trūksta vitaminų. Dėl to skilinėja plaukai, trūkinėja nagai. Grožio specialistai sako, kad reikėtų būti budriems, nes nesveikų nagų siunčiamus signalus galima nesunkiai pastebėti – aiškiai matomi įtrūkimai, suskilinėjimai, nagas pakeitęs spalvą. Tam, kad išvengtumėte visų prieš tai išvardytų nesklandumų, reikia atitinkamos priežiūros. Tobulai atrodo nagai ne tik gražiai nulakuoti, gali paprasčiausias manikiūras sveikiems nagams suteikti daugiau žavesio nei bet kokia nagų lako spalva.

Lina ABROMAVIČIENĖ

Sveiki nagai turi būti glotnūs
Tikriausiai jau visos žinote, kad nagai sudaryti iš baltymo, pavadinimu keratinas. Po nago odele susiformuoja minkštas nagas, kuris augdamas sukietėja ir stumia jau susidariusias ląsteles į priekį. Taip auga nagai. Svarbiausia žinoti tai, kad sveiki nagai yra glotnūs, be jokių griovelių ar įdubimų, vientisos rožinės spalvos. Kartais dėl traumos ar tam tikrų vitaminų stokos atsiranda baltos horizontalios arba vertikalios dėmelės, tačiau nagas nuolatos augdamas vis atsinaujina. Svarbu laiku pastebėti nesklandumus ir nedelsiant juos pašalinti. Jei pastebima, kad nagas pakeitė spalvą: patamsėjo ir nebėra rožinis, arba atsirado juodų dėmelių po nagu, pasikeičia nago paviršius ar nagas pasidaro perdėtai lankstus ir plonas, atsiskiria nuo aplink jį esančios odos, kraujuoja apynagių odelės, o tada dar ir patinsta, parausta bei ima nemaloniai skaudėti – tai ženklas, kad būtina kuo skubiau kreiptis į dermatologu specialus.

Rankų nagų priežiūra
Tam, kad nagai atrodytų tobulai, reikia nagus nuolat tepti drėkinamuoju kremu bei saugoti juos nuo nešvarumų: įvairių bakterijų ar grybelių, kurie gali sugadinti nagą. Užsikrėtus tam tikromis nagų ligomis, žymės gali likti visam gyvenimui. Norintiems turėti sveikus nagus, plaunant indus būtina mūvėti pirštines, ypač tais atvejais, kai yra naudojamos įvairios cheminės priemonės. Patariama vengti ilgų mirkimų vonioje, nes nagams tai kenkia. Ne mažiau svarbu reguliariai trumpinti nagus. Įrankiai visada turi būti aštrūs, nes priešingu atveju nagas bus pažeidžiamas. Geriausia nagus karpyti tik ką išsimaudžius, tada jie būna minkšti, lankstūs. Po nagų karpymo rekomenduojama naudoti maitinamąjį kremą, švelniai pamasažuoti nagų odeles, kad pagerėtų kraujo apytaka.
Į nago negalavimus būtina kreipti dėmesį. Ypač reikėtų saugoti nagus ir jų nenaudoti kaip šveitimo, lupimo, atidarymo įrankių. Tai pažeidžia nagą ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Mėgstantiems kramtyti nagus ar odeles aplink, bloga žinia – taip pažeidžiamas nago guolis, tad sveikų nagų nesitikėkite. Net į menkiausią įdrėskimą gali patekti pavojinga bakterija, kuri sukels labai daug problemų. Taip pat grožio specialistai pataria visada stengtis pašalinti įplyšusį nagą. Jei nesinori jo nukirpti, reikia priklijuoti, tačiau jokiu būdu nepalikite jo kaboti, nes nerūpestingai užkliuvusi, galite rimtai susižeisti.

Geriau nelakuoti pažeistus nagus
Merginos ir moterys dažnai nemoka atpažinti rimtų infekcijų ir toliau lakuoja nagus, taip tik dar labiau jiems kenkdamos. Sveikas nagas yra tvirtas, skirtingai nei tas, kuris jau yra pažeistas. Dažnas lakavimas nagui neleidžia kvėpuoti, todėl net ir sveikam nagui gali atsirasti problemų nuo per dažno lakavimo. Nagų silpnumą pagydyti galima maisto papildais ir specialiu gydomuoju laku, tačiau pirmiausiai nagų būklę turi įvertinti gydytojas. Kita problema – šerpetojančios odelės, kurios sugadins net ir gražiausią manikiūrą. Tačiau būtent jos yra nago apsauga nuo bakterijų. Kad odelės nesausėtų ir nešerpetotų, reguliariai reikia jas maitinti specialiu aliejumi.

Nagų lako pagrindas – apsauginis sluoksnis
Nagų lako pagrindas – tai barjeras tarp nagų ir juos sausinančio nagų lako. Todėl visuomet geriau jau naudoti nagų lako pagrindą, kuris neleis nagui sausėti, lūžinėti, o nagų lakas laikykis ilgiau. Nagų lako pagrindas taip pat neleidžia nagams sluoksniuotis bei saugo, kad ryški nagų lako spalva neįsigertų į viršutines nagų plokšteles. Nagų lakas, kuriame nėra kenksmingą poveikį mažinančių ir nagus stiprinančių priemonių, juos tik sausina ir silpnina. Todėl nepagailėkite pinigų kokybiškam ir nagus tausojančiam nagų lakui, kurį naudojant nereikės rūpintis dėl lūžinėjančių nagų. Ilgiausiai laikosi ir gražiausiai atrodo lakas tik ant sveikų nagų! Kasdien nagų spalvos keisti nereikėtų net jeigu naudojamos pačios geriausios priemonės. Reikia daryti bent savaitės pertrauką ir nagų nelakuoti visai – leisti jiems tiesiog pailsėti. Nagų odeles privaloma drėkinti bent kartą per dieną. Tai reiškia, kad turi bent kartą per dieną atidžiai patepti rankas kremu, nepamirštant nagų odelių. Taip jos mažiau šerpetos. Riebus kremas nesugadins manikiūro, jei lakas yra tinkamai išdžiuvęs.

Trys nagų lakavimo taisyklės
Pirma taisyklė – kontrastinga odos atspalviui nagų lako spalva pabrėš jūsų jausmingumą ir eleganciją. Tokiu būdu pabrėšite savo profesionalumą ir žinias manikiūro srityje. Antra taisyklė –formaliems susitikimams neapsiriksite pasidariusi tradicišką manikiūrą. Galite rinktis šias neutralias spalvas: blyškiai rožinė, smėlio, dramblio kaulo. Trečia taisyklė – vakariniams renginiams ar pobūviams galite drąsiai rinktis ryškius ir tamsius atspalvius. Nepakeičiama moterų žavesį pabrėžianti ir klasika tapusi formulė: nagų lako spalva derinama su lūpų dažais. Tad tereikia moterims būti drąsioms ir kurti sveikai atrodantį natūralų grožį, laikantis bent jau pagrindinių grožio taisyklių.

Į viršų