facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Dažnai turintys problemišką odą žmonės susiduria su situacijomis, kai odos depiliacijai trukdo spuogeliai. Išbertos odos plaukelių šalinimas gali tapti varginančia procedūra, dar labiau sudirginančią ir taip pažeistą odą. Per vieną dieną spuogeliai tikrai neišnyks, o plaukelius pašalinti vis tiek reikės, taigi reikia stengtis apsaugoti odą nuo didesnių pažeidimų.

Lina ABROMAVIČIENĖ

Riekia valyti odą
Į pažeistą odą bakterijos ir nešvarumai prasiskverbia labai lengvai, todėl prieš skutantis pirmiausia odą reikia išvalyti, taip sumažinant galimą užkrato riziką. Visi puikiai žinome, kad spuogelių spaudinėti nerekomenduojama, tačiau jei inkštiras jau pakankamai subrendęs, kad lengvai pasišalintų – jį vertėtų išspausti, naudojant dezinfekcines priemones. Priešingu atveju skustuvas gali pažeisti spuogelį ir bakterijas pernešti į kitas kūno vietas.

Depiliuoti lengviau po maudynių
Geriau skusti plaukelius po dušo ar vonios procedūrų, nes sušildyta oda tada minkštesnė, o plaukeliai – lankstesni, todėl skutimosi metu oda bus mažiau dirginama ir traumuojama. Arba rekomenduojama prieš procedūrą ant odos ploto, kurį ketinate skusti, uždėti karštu vandeniu sudrėkintą rankšluostį. Naudokite šepetėlį putoms. Prieš skutantis, odą būtina patepti skutimuisi skirtomis putomis, kurias geriausia tepti specialiu šepetėliu, padedančiu pakelti plaukelius į paviršių, tada jie nuskutami lengviau.
Jei spuogeliai ant odos išsidėstę toli vienas nuo kito, skutant reikia stengtis juos apeiti ir tos vietos neskusti, kad nebūtų sukeliamas kraujavimas. Jei vis dėl to žaizdelė liko, po skutimosi ją būtina dezinfekuoti.

Kokį skustuvą rekomenduojama naudoti?
Dermatologų teigimu, kelių ašmenų skustuvai puikiai tinka sveikai, bet ne pažeistai odai. Todėl turint odos problemų, geriau naudoti kokybišką skustuvą su vienu ašmeniu ir lanksčia, besisukiojančia galvute. Galbūt ir nebus toks puikus, kaip su daugiaašmeniu skustuvu, tačiau pati oda bus mažiau traumuojama. Dažnai ant skustuvo užsilieka negyvos odos ląstelių, o ir pats skustuvas, gulėdamas vonios kambaryje, tarp ašmenų prikaupia ore sklandančių bakterijų, kurių gali nepavykti pašalinti vien vandens srove. Įsigykite specialų dezinfekcinį skystį ir kaskart prieš skutantis išdezinfekuokite skustuvą.

Skutimas prieš plauką dirgina odą
Skutantis prieš plaukelių augimo kryptį, juos pašalinti lengviau, tačiau tokiu būdu oda labiau sudirginama. Be to, skutantis pašalinama negyva oda su visomis ant jos esančiomis bakterijomis, taigi bakterijos gali būti pernešamos į pažeistas odos vietas (spuogelius).
Per dažnas skutimasis gali ne tik sudirginti odą, bet ir ją išsausinti arba sukelti dar didesnį riebalų išsiskyrimą, skatinantį naujų spuogelių atsiradimą. Stenkitės neskusti odos kiekvieną dieną, kad ji būtų kuo mažiau dirginama.

Į viršų