facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vaistininkas Petras Vaitiekūnas per daugybę savo praktikos metų pastebėjo, kad moterys vaistines užplūsta tam tikrais periodais. Pavyzdžiui, prasidėjus peršalimams arba pavasarį, norėdamos kompensuoti vitaminų stygių. Vitaminų pirkėjų padaugėja ir prieš šventes, nes „dovanoti sveikatos“ yra madinga.

Lina ABROMAVIČIENĖ

Reikia stiprinti organizmą
Per daugeliui nemalonų žiemos laikotarpį organizmas išeikvoja sukauptas naudingų medžiagų atsargas, todėl nusilpsta imunitetas. Daugelį nuvargina ir saulės šviesos trūkumas. Todėl, pasak P. Vaitiekūno, dažnas vaistinės lankytojas klausia, kaip atstatyti vitamino D išteklius. Nes vitaminas D be saulės nesigamina, o yra labai svarbus stiprinant imunitetą ir palaikant gerą nuotaiką. „Žmonės ateina pasiskaitę straipsnių, pavyzdžiui, kad JAV mokslininkų duomenimis, vitaminas D yra netgi svarbesnis už C. Į vaistinę susirūpinusius sveikata žmones skatina ateiti ir situacija parduotuvių lentynose. Labiausiai susirūpinama vitaminų stygiumi, kai trūksta daržovių.

Graži moteris, kai ji sveika
„Sakoma: jei sveika moteris, tai ir graži. Bet labai dažnai dailioji lytis linkusi daugiau dėmesio skirti išvaizdai, ypač artėjant vasarai“, - sako P. Vaitiekūnas. Anot jo, pavasarį vitaminų trūkumą labiausiai pajunta moterys, auginančios ilgus plaukus ir puoselėjančios nagus. Juos reikėtų pastiprinti kiekvienais metais, tam skirta daugybė vitaminų komplektų. „Efektas tikrai jaučiamas, vitaminų ir papildų kompleksai dažniausiai yra skirti plaukams, odai ir nagams sustiprinti. Nes visi trys elementai turi tą patį epidermio sluoksnį. Šiuose vitaminų kompleksuose labai svarbi vitaminų B grupė, biotinas, selenas (jo Lietuvos gamtoje nėra, todėl reikia gauti su papildais). Šiais laikais labai lengva pasirinkti papildą ar vitaminą, nes beveik visose pakuotėse nurodoma ne tik rekomenduojama paros norma, bet ir kokių tikslų padės pasiekti šio preparato vartojimas“, - sako P. Vaitiekūnas.

Išsiplėtusios kojų venos grožio neprideda
Daugybė moterų kreipiasi į vaistininkus ir dėl estetinių problemų – pavyzdžiui, išsiplėtusių kojų venų. Artėja bikinio sezonas, atostogos prie jūros, todėl jau iš anksto reikia pasirūpinti kojų priežiūra. „Kai kurie papildai gali sustiprinti venų sieneles ir neleisti joms daugiau plėstis. Kitos moterys labiau rūpinasi bendra kūno mase. Derinant sportą ir kai kuriuos maisto papildus, svorį galima sėkmingai reguliuoti. Tarkime, kai kurie papildai skrandyje tiesiog išbrinksta, dėl to sumažėja apetitas. Kita vertus, jei mums trūksta kai kurių medžiagų, labiau norisi valgyti. O kai kemšame viską iš eilės, rezultatas būna prastas. O vartojant vitaminus, poreikis prikimšti skrandį sumažėtų“, - teigia P. Vaitiekūnas.

Į viršų