facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2014-05-14 09

Grožio konsultantė G. Eidukaitė sako, kad natūraliam grožiui sukurti nepakanka vien tik kasdienės higienos.
Redakcijos archyvo nuotr.

Lina ABROMAVIČIENĖ
Natūralus, lengvas vasaros įvaizdis, kai norime atrodyti it be makiažo – tvariausia visų laikų tendencija, padiktuota pačios gamtos. Nes storesnis žiemą odą nuo šalčio saugojęs makiažo sluoksnis ima varginti – vasarą poreikio jam nebėra. Be to, šiltuoju metų laiku oda labiau prakaituoja ir dažai laikosi blogiau. „Vis dėlto net ir natūraliu vadinamas makiažas anaiptol nereiškia, jog pakaks nusiprausti po dušu ir pasitepti veidą kremu“, - sako grožio konsultantė Giedrė Eidukaitė. Todėl dalijasi patarimais, kaip lengvai ir greitai susikurti grožį paryškinantį natūralų makiažą.

Pirmas žingsnis – odos šveitimas
Jokia makiažo priemonė, o pirmiausia – pudra, nepasidengs gerai ir nesuteiks tokio efekto, kokio tikėjotės, jei nepasirūpinsite pašalinti nuo odos paviršiaus suragėjusias ląsteles. „Net jei vasarą nenaudojate nei makiažo pagrindo, nei pudros, į nušveistą odą geriau geriasi kremai, ji tampa tolygesnė, skaistesnė, elastingesnė“, - akcentavo grožio specialistė.

Antras žingsnis – makiažo pagrindas
Paruoštą odą padenkite makiažo pagrindu. Ypač jei norite, kad vasarą prakaituoti ir riebaluotis labiau linkusi oda atrodytų matinė, geriausia naudoti mažiau riebius makiažo pagrindus. Makiažo pagrindas sukurs lygios, sveikos odos išvaizdą bei suvienodins spalvą.

Trečias žingsnis – antakių ryškinimas
Makiažui labai svarbu taisyklingai suformuota antakių linija. „Kuo mažiau dažotės, tuo svarbesni yra antakiai, kurie paryškina veido bruožus ir suteikia proporcijoms tobulos harmonijos – tarsi įrėmina veidą. Antakiams formuoti naudokite specialius antakiams skirtus dažus“, - pataria G. Eidukaitė. Maža gudrybė – antakių plaukelių piešimas. Pasak kosmetologės, jei moters antakiai reti ar plaukeliai pasiskirstę netolygiai, reikėtų įsigyti rudą ar pilką pieštuką ir pridėlioti antakių zonoje švelnių plonų štrichų jų augimo kryptimi. Kitaip tariant - pripiešti antakių plaukelių ant odos ir taip patankinti juos tiek, kiek norisi. Brūkšneliai neturėtų būti pernelyg ryškūs ir pastebimi. Bet kai ištreniruosite ranką, pieštuku ir šešėliais sukuriami ypač gražūs ir natūralūs antakiai. Jei jūsų natūralūs antakiai pakankamai vešlūs, pakaks patepti juos blakstienų ir antakių žele, kuri dar ir kiek paryškina jų spalvą. Kad antakiai atrodytų tvarkingi ir išpuoselėti, naudokite jiems skirtas šukeles. Sušukuoti ir žele užfiksuoti antakiai suteiks tvarkingo makiažo įspūdį.
„Gražūs antakiai, kurie ne tik atveria akis bei suteikia žvilgsniui ekspresijos, bet dar ir suteikia kontūrą visam veidui, yra ypač svarbus makiažo akcentas visais metų laikais, bet ypatingai – vasarą, kai tų akcentų apskritai yra mažiau“, - sakė G. Eidukaitė.

Ketvirtas žingsnis – tobulos blakstienos
Natūralaus makiažo nei viena šiuolaikinė moteris neįsivaizduoja be blakstienų ryškinimo. Jei neketinate blakstienų dažyti, o tą tikrai galima sau leisti, jei jūsų antakiai - paryškinti, blakstienas galima kiek pariesti tam skirtu rietikliu ir padažyti žele, kuri ne tik paryškins, bet ir saugos blakstienas nuo aplinkos poveikio bei blukimo.

Penktas žingsnis – natūralus veido žvilgesys
Niekas taip netraukia aplinkinių susižavėjimo, kaip plaukų, akių ar veido odos žvilgesys. Parduotuvėse galima rasti pačių įvairiausių subtilesnio ar ryškesnio, spalvoto, skaidraus ar perlamutrinio blizgesio suteikiančių priemonių. „Blizgesio suteikiančias priemones tepkite ant tų veido vietų, kurias šviesa natūraliai apšviečia pirmąsias – ant skruostikaulių ir antakių linijos. Geriausia – ties antakio kaulu, kuris yra arčiau smilkinio. Jei vasarą nenaudojate pudros, tam tikras veido zonas galima tepti šviesą atspindinčiais kremais, pavyzdžiui, apie akis - šviesą atspindinčios priemonės paslepia tamsius ratilus po akimis, o smulkios raukšlelės tampa mažiau pastebimos“, - sakė G. Eidukaitė.

Šeštas žingsnis – paryškintos lūpos
Pilnam makiažui būtini lūpų dažai ar lūpų blizgiai. Natūraliam makiažui geriausia rinktis gaivos, drėgmės, putlumo suteikiančius lūpų žvilgesius. Vasarą tinka ir švelnesnių atspalvių persikiniai, rožiniai dažai. „Pirkdamos nebijokite iš pirmo žvilgsnio ryškios spalvos – visuomet išmėginkite. Yra lūpų dažų, kurie vizualiai atrodo ypač intensyvūs, tačiau pigmento juose mažai ir jie labiau blizgina nei dažo, todėl puikiai tinka vasarai. Lūpdažio ryškumo mūsų dienomis jau nebeįmanoma nustatyti vos užmetus akį, tad visuomet bandykite jį ar konsultuokitės su grožio specialistais“, - patarė grožio konsultantė.

Į viršų