facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2014-05-28 19

Karštuoju vasaros metu saulė, vėjas, karštis, jūra nepriekaištingai plaukų išvaizdai stipriai kenkia. Norint išlaikyti plaukus sveikus, nenublukintus saulės „vonių“, žvilgančius, reikia jais nuolat rūpintis ir puoselėti.
Vadimo SIMUTKINO nuotr.

Ieva LIUBŠYTĖ
Vasarą kiekviena moteris nori atrodyti nepriekaištingai. Įdegęs kūnas, išpuoselėti plaukai - didžiausias moters pasididžiavimas. Tačiau saulė, vėjas, karštis, jūra gerai plaukų išvaizdai stipriai kenkia. Norint išlaikyti plaukus sveikus, nenublukintus saulės „vonių“, žvilgančius, reikia jais nuolat rūpintis ir puoselėti.

Pats pavojingiausias priešas plaukams – lietus
Kirpėja Nijolė Chorošavina moterims, norinčioms išsaugoti plaukus nepažeistus karštuoju vasaros sezonu, pirmiausia pataria nešioti galvos apdangalus, kurie apsaugo nuo karščio, vėjo, sūraus jūros vandens ir lietaus.
Pats pavojingiausias priešas plaukams - lietus, lyjantis nuo balandžio mėnesio iki liepos mėnesio. Tokiame lietuje sušlapę plaukai tampa sausi, praranda žvilgesį, pažeidžiama plauko struktūra. Moterys norinčios didžiuotis sveikais plaukais lyjant lietui turi nepamiršti nuo jo apsisaugoti skėčiu, o keliaudamos pasilepinti prie jūros ar kitų vandens telkinių - skrybėlaite, skarele ar kepuraite.

Sūraus jūros vandens reikia saugotis
Sūrus jūros vanduo dar vienas grėsmingas priešas trukdantis išsaugoti sveikus ir nepažeistus plaukus. Gėlas ežero vanduo nesekina plaukų, kartais net yra patartina praskalauti plaukus ežero vandeniu, o sūraus jūros vandens reikia saugotis.
Kirpėja N. Chorošavina teigia, kad susiruošus į pajūrį būtina plaukus apipurkšti nenuplaunamu drėkinamu vandeniu.
„Merginos, nusprendusios pasilepinti pajūryje, turi pasirūpinti ir tinkama plaukų apsauga. Svarbu plaukus prisotinti vitaminų. Tam tinka purškiami nenuplaunami drėkinamieji vandenys. Po kiekvieno maudymosi jūroje grįžus namo reikia išskalauti galvą, kad būtų pašalintos jūros druskos, smėlis. Gerai būtų galvą plauti specialiais drėkinamaisiais, maitinamaisiais, apsaugančiais nuo saulės spindulių, gaivinančiais galvos odą šampūnais“, - pataria N. Chorošavina.

Namuose pagamintos kaukės išsaugos spalvą
Kaitri vasaros saulė taip pat nelepina plaukų. Būnant saulėje ultravioletiniai spinduliai naikina plauko apsaugą. Saulės paveikti plaukai praranda blizgesį, spalvą, tampa sausi ir lūžinėjantys. Kirpėja N. Chorošavina karštuoju metų laiku pataria rinktis šampūnus ir kondicionierius, kuriuose gausu keratino: vasaros metu reikia plauti galvą šampūnais, kurie nestokoja keratino ir yra drėkinamieji. Taip pat reikia nepamiršti bent kartą per savaitę, geriausiai porą kartų, pasidaryti drėkinamąją kaukę, kuri pamaitintų plaukus.
„Dar viena bėda ta, kad tiek dažyti, tiek nedažyti plaukai nuo saulės blunka, praranda savo ryškumą ir spindesį. Galima išbandyti kelias namų sąlygomis pagamintas kaukes, kurios padės išsaugoti norimą plaukų spalvą. Šviesiaplaukėms patarčiau 150 g ramunėlių žiedų užpilti 1 l verdančio vandens ir palikti valandai, po to nukošti. Į nuovirą supilti 0,5 l citrinų sulčių ir ketvirtadalį stiklinės medetkų antpilo. Šiuo nuoviru reikia išskalauti jau išplautus plaukus. Atlikus tokią procedūrą bent kartą per savaitę nereikės baimintis, kad šviesūs plaukai praras savo atspalvį. Tamsiaplaukėms siūlyčiau susmulkintas dilgėles užpilti 1 l verdančio vandens ir palaikyti apie valandą. Spalvai dar labiau pagyvinti į paruoštą dilgėlių antpilą galima įpilti ąžuolo žievės nuoviro. Švariai išplautą galvą išskalauti šiuo nuoviru, po to galvos plauti dar kartą nereikia. Tokia namų sąlygomis padaryta kaukė užtikrins tamsių plaukų žvilgesį ir spindėjimą“ – savo patirtimi dalijasi N. Chorošavina.

Plaukai turi būti prisotinti aliejumi
Ne tik kaukės ir kondicionieriai palaiko plaukus sveikus ir žvilgančius. Rūpinantis plaukais karštuoju vasaros sezonu reikia nepamiršti juos nuolat tepti ir lepinti aliejais.
Kirpėjos N. Chorošavinos teigimu, įvairiais aliejais tepami plaukai auga daug sveikesni, neatrodo tokie nušiurę ir sausi, labiau žvilga ir spindi.
„Karštuoju vasaros metu galima naudoti pačius įvairiausius, kuo daugiau drėgnumo ir riebumo plaukui suteikiančius aliejus. Tinka sėmenų, kokosų, argano, ricinos ir kiti aliejai. Naudojant juos reikia atsižvelgti į galvos odos tipą, riebiai odai reikėtų šiek tiek lengvesnių aliejų, sausai - atvirkščiai“, – aiškina N. Chorošavina.

Plaukų sveikumą lemia mityba
Plaukų vasarą tyko ne vien pavojai - šiltuoju metų laiku tinkamai prižiūrimi plaukai gali atsigauti ir sustiprėti. Tai lemia mityba. Vasarą daugiau valgome daržovių, uogų, vaisių, kurie mūsų organizmą aprūpina visomis reikalingomis maistingomis medžiagomis.
„Valgant daržoves, vaisius ne tik gerėja mūsų savijauta, bet taip pat gerėja ir plauko struktūra. Plaukų šaknys sugeria visas reikalingas ir vertingas maisto medžiagas, todėl plaukai mažiau slenka, sveikiau atrodo. Taip pat labai svarbu kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Žinoma, šviečiant saulei galvos apdangalo nereikėtų pamiršti, bet deguonis, grynas oras yra labai svarbūs gražiai plaukų išvaizdai. Būnant sausose, nevėdintose patalpose plaukai sausėja, lūžinėja, praranda žvilgesį“, - teigia N. Chorošavina.

 

Į viršų