facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

3437869773 718d4293c1

Nors pagrindinė laikrodžio funkcija – nurodyti tikslų laiką, vis dėlto šį mechanizmą vertiname ir kaip išskirtinį aksesuarą, gebantį atskleisti mūsų skonį ir pabrėžti individualų stilių. Nieko nuostabaus, kad įsiruošę į parduotuvę, praleidžiame valandų valandas vaikščiodami po milžiniškus prekybos centrus ir ieškodami visus mūsų lūkesčius atitinkančio gaminio.

Mechanizmas
Rankiniai laikrodžiai skirstomi į dvi pagrindines grupes: kvarcinius ir mechaninius laikrodžius.
Kvarcinis mechanizmas išsiskiria tuo, kad laikas yra matuojamas kvarco kristalo virpesiais. Ilgą laiką pagrindinis tokio laikrodžio maitinimo šaltinis buvo įprasta baterija, tačiau šiandien vis sparčiau populiarėja laikrodžiai su saulės baterijomis. Kvarciniai laikrodžiai vertinami dėl savo patogumo, t. y. jų nereikia užvesti, jie labai tikslūs (šių laikrodžių paklaida siekia vos 20 sekundžių per mėnesį) ir ganėtinai retai genda. Be to, jie nėra brangūs, o baterija reikia keisti kas 2–5 metus. Jei nusprendėte įsigyti kvarcinį laikrodį, ypatingą dėmesį skirkite japoniškiems bei šveicariškiems gaminiams. Jie nereikalauja ypatingos priežiūros, tačiau yra žymiai tikslesni už daugelį kitų šalių analogų. Beje, nors tokie laikrodžiai atrodo itin paprasti ir lengvai „perkandami“, vis dėlto specialistai rekomenduoja patiems jų neardyti – net ir keisdami bateriją, neškite laikrodį į dirbtuves.
Mechaninių laikrodžių skiriamasis bruožas – rankinis prisukimas. Visas laikrodžio mechanizmas yra valdomas prisukamos spyruoklės sukuriama energija – spyruoklei palengva atsisukant, pradeda judėti švytuoklė, judinanti laikrodžio krumpliaratukus. Pastarieji judina rodykles, matuojančias sekundes ir minutes. Šie laikrodžiai yra vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų visame pasaulyje. Tinkamai prižiūrimi jie gali tarnauti daugybę metų. Neretai minėtasis aksesuaras perduodamas iš kartos į kartą. Jei palygintume šiuos laikrodžius su kvarciniais, pamatytume, kad mechaniniai yra gerokai brangesni. Tiesa, parduotuvėje galima rasti ir gaminių, kainuojančių vos kelis šimtus litų, vis dėlto yra didelė tikimybė, kad tokie laikrodžiai nustos dirbti praėjus vos keliems metams.
Kvarcinius laikrodžius rinkitės, jei vertinate patogumą. Mechaniniai rekomenduojami žmonėms, kurie žavisi mechanikos subtilybėmis arba originaliais gaminiais. Nors šis mechanizmas turi begalės trūkumų, pvz., gana didelę paklaidą bei priklausomybę nuo oro sąlygų (spyruoklei kenkia drėgmė ir dulkės), mechaninių laikrodžių paklausa nemažėja.

Korpusas
Laikrodžio korpusas atlieka apsauginę mechanizmo funkciją. Iš tiesų gaminio patikimumą ir jo ilgaamžiškumą tiesiogiai lemia pasirinktas korpusas. Be to, nuo korpuso priklauso ne tik laikrodžio patvarumas, bet ir jo kaina.
Patys pigiausi korpusai gaminami iš aliuminio arba plastiko. Šios medžiagos yra pigios ir nepatikimos. Be to, nekokybiškai apdorotas aliuminis gali tepti drabužius ir odą. Tiesa, vis daugiau specialistų tvirtina, kad plastikas, priešingai nei aliuminis, gali būti itin kokybiškas. Šiandien kai kurie plastikinio korpuso laikrodžiai kainuoja itin brangiai, kadangi šią medžiagą renkasi net ir žinomo vardo gamintojai.
Metaliniai laikrodžio korpusai gali būti gaminami iš nerūdijančio plieno, titano lydinio arba netauriųjų metalų. Patvariausi yra nerūdijančio plieno gaminiai. Tai pati populiariausia medžiaga, naudojama laikrodžių gamybai. Laikrodžiai, pagaminti iš titano lydinio, išsiskiria patikimumu ir prabanga. Tokie laikrodžiai nerūdija ir yra atsparūs įbrėžimams. Laikrodžio kaina priklauso nuo titano kiekio lydinyje – kuo jo daugiau, tuo jis brangesnis ir lengvesnis. Netauriųjų metalų korpusai vertinami dėl savo atsparumo drėgmei ir gana patrauklios kainos. Vis dėlto toks korpusas neatsparus mechaniniam poveikiui, todėl gana greitai susidėvi.
Būtina atkreipti dėmesį ir į korpuso dangą. Geriausia rinktis laikrodį, kuris nebus apipurkštas jokiomis medžiagomis, kadangi bet kokia danga laikui bėgant susidėvi ir susibraižo. Paprastai be papildomo dangos sluoksnio parduodami nerūdijančio plieno arba titano lydinio korpuso laikrodžiai. Jei vis tiek galvojate apie specialia danga padengtą laikrodį, rinkitės auksą arba juodą chromą. Pastarasis yra itin patvarus ir puikiai apsaugo laikrodį nuo defektų. Jei norite pirkti paauksuotą laikrodį, nepamirškite, kad auksas – minkštas metalas, todėl laikui bėgant nusitrins. Be to, geriau atsisakyti 1 mikrono aukso dangos laikrodžio, kadangi geriausiu atveju šia danga džiaugsitės vos vienerius metus. Jei būtinai norite paauksuoto gaminio, rinkitės dvigubo aukso dangos laikrodį. Be to, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokia technologija buvo parinkta dangos purškimui – patariama rinktis PVD (vakuume purškiami keli dangos sluoksniai) ir IPG (joninis-plazminis) technologijas, pasižyminčias patvarumu. Galvanizavimo technologija, deja, gali jus nuvilti.

Stiklas
Laikrodžio stiklas gali būti pagamintas iš plastiko, krištolo, mineralinio stiklo arba dirbtinio safyro. Pastarasis yra pats patikimiausias. Tokio stiklo praktiškai neįmanoma sudaužyti ar subraižyti. Tai kokybiška, ilgaamžė ir patikima medžiaga. Didieji gamintojai, pvz., „Sapphlex“ ar „Tissot“ savo produkcijai naudoja būtent safyrą. Jei safyro atsisakote, rinkitės mineralinį stiklą. Tai irgi itin tvirta ir patvari medžiaga. Kaip ir krištolas, ši medžiaga naudojama vidutinės klasės laikrodžiams. Paskutinėje pasirinkimo vietoje turėtų likti plastikas. Nors ir itin kokybiškas, jis vis tiek lengvai susibraižys ir greit praras savo pirminę išvaizdą.

Apyrankė
Apyrankė yra viena svarbiausių laikrodžio sudedamųjų dalių. Ji ne tik kuria bendrą estetinį gaminio vaizdą, tačiau nulemia ir laikrodžio patogumą – apyrankė nuolatos kontaktuoja su jūsų oda. Paprastai laikrodžio dirželiai yra gaminami iš tos pačios medžiagos, kaip ir korpusas, tačiau ir išimtys nėra retos.
Pats populiariausias pirkėjų pasirinkimas yra natūralios odos apyrankė, derinama su klasikinio stiliaus laikrodžiais. Nors tokia apyrankė yra šilta, maloni ir patogi, vis dėlto ji gana greitai susidėvi, lengvai susitepa, be to, ji neatspari drėgmei. Iš tiesų natūralių medžiagų mėgėjai, pirkdami laikrodį su odiniu dirželiu, privalo iš anksto pasiruošti tam, kad netrukus seną apyrankę teks keisti nauja, kadangi jau po metų ar kelių toks gaminys praras savo pirminę išvaizdą. Vidutinės klasės laikrodžiams naudojamos apyrankės gaminamos iš veršiuko odos. Brangesnių laikrodžių apyrankės gali būti gaminamos iš iš aligatoriaus ar net stručio odos.
Metalinės apyrankės vertinamos dėl savo ilgaamžiškumo, tvirtumo ir atsparumo drėgmei. Deja, tokios apyrankės yra sunkios ir šaltos. Paprastai jos gaminamos iš nerūdijančio plieno, prabangiuose modeliuose gali būti naudojamas ir titanas, kuris būdamas tvirtas išlieka itin lengvas. Be to, titanas yra gana šilta ir odai maloni medžiaga. Moteriškiems laikrodžiams dažniausiai naudojamas žalvaris – naudojant minkštą metalą galima sukurti sudėtingesnės formos apyrankę. Nors toks dirželis atrodo itin patraukliai, deja, jis greit susidėvės, pradės skilinėti. Jei nusprendėte įsigyti laikrodį su metaline apyranke, atkreipkite dėmesį į grandžių gamybos būdą. Specialistai pataria rinktis štampuotus arba liejamus dirželius – apyrankės, gaminamos iš sulankstyto metalo, dažniausiai būna nepatikimos.
Vis didesnio klientų dėmesio sulaukia keramikinės apyrankės. Jos yra lengvos, patvarios ir ilgaamžės. Be to, gana atsparios mechaniniam poveikiui ir įbrėžimams. Itin dažnai šios apyrankės derinamos su klasikinio stiliaus laikrodžiais. Keramikinės apyrankės atitinka ir alergiškų žmonių poreikius, kadangi beveik nedirgina odos. Tiesa, tokios apyrankės nėra atsparios smūgiams, todėl, elgiantis neapdairei, gali labai greitai susidėvėti.
Rečiausias pasirinkimas – guminės apyrankės. Paprastai jos komplektuojamos su vaikams bei paaugliams skirtais laikrodžiais. Tokios apyrankės atitinka sportuojančių ir aktyvaus gyvenimo būdo žmonių poreikius. Jos lengvos, tvirtos ir atsparios drėgmei. Be to, šios apyrankės suteikia išskirtinio žavesio ir leidžia pabrėžti originalų pirkėjo stilių.

Gamintojas
Ieškant svajonių gaminio, svarbiausia klausyti savo vidinio balso – laikrodis jums turi patikti, atitikti jūsų reikalavimus ir, žinoma, finansines galimybes. Jei renkatės tarp kelių variantų, atkreipkite dėmesį į laikrodžio gamintoją, įvertinkite jo statusą ir patirtį rinkoje, prekinio ženklo žinomumą, įmonės viziją ir gyvenimo filosofiją.
Patys garsiausi ir patikimiausi yra šveicariški laikrodžiai, diktuojantys šios produkcijos madas. Šioje šalyje yra sukauptos vienos seniausių laikrodininkystės tradicijų ir ilgametė patirtis. Prestižiškiausi ir patys brangiausi laikrodžiai, pvz., „Bregeut“ ar „Rolex“, jau daugybę metų yra laikomi gero gyvenimo simboliu. Beje, mūsų šalyje šios serijos laikrodžių rasti labai sunku, vis dėlto prabangių gaminių galima įsigyti didmiesčių parduotuvėse – čia parduodami „Rado“, „Omega“, „Longines“ ir kitų firmų laikrodžiai, kainuojantys daugiau nei kelis tūkstančius JAV dolerių.
Jei laikrodžiui negalite skirti minėtosios sumos, tačiau vis tiek norite džiaugtis kokybišku gaminiu, rinkitės japonų gamintojus ir visame pasaulyje žinomus prekinius vardus, pvz., „Citizen“, „Seiko“, „Casio“ ar „Adec“. Vienas geriausių pasirinkimų, įvertinus kainą ir kokybę, yra „Q&Q“ firmos laikrodžiai, gaminami pagal japonų licenciją.

Auksiniai patarimai
Papildomos funkcijos. Laikrodis turi atitikti visus jūsų poreikius ir gyvenimo būdą, todėl įvertinkite ir papildomas gaminio funkcijas, pvz., atsparumą vandeniui ir smūgiams, chronogravo arba kalendoriaus funkciją, mikroapšvietimą, žadintuvą, tamsoje šviečiančias rodykles ar mėnulio fazių indikatorių.
Įsiklausimas į save. Visada atsiras žmonių, kuriems jūsų pasirinkimas nepatiks. Renkantis laikrodį svarbiausia klausyti paties savęs – nors laikrodis yra puošnus aksesuaras, vis dėlto jis turi patikti jums. Be to, išlikite objektyvūs kalbėdami su pardavėjomis, kurios visada jums siūlys brangiausius modelius. Nepirkite laikrodžio vien dėl jo vardo. Jei jums nepatinka konkretaus gamintojo dizainas, atsisakykite jų produkcijos.
Galimybių suvokimas. Realiai įvertinkite savo finansines galimybes ir įsitikinkite, kad pasirinktas modelis nėra jums per brangus. Nors laikrodis yra brangi investicija, vis dėlto jis nėra vertas visų jūsų santaupų. Be to, kaip pigus gaminys netiks prie prabangaus kostiumo, taip itin brangus laikrodis nederės prie kasdienių džinsų.
Priežiūra. Laikrodžiu reikia rūpintis. Jei mylimu aksesuaru norite džiaugtis ilgai, skirkite laiko jo priežiūra: saugokite nuo smūgių ir purvo, reguliariai valykite, paslėpkite nuo tiesioginių saulės spindulių, sugedusią detalę pakeiskite nauja ir t. t.

Į viršų