facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

5539084257 f3593c7bbf

Vestuvės – pati svarbiausia dviejų vienas kitą mylinčių žmonių santykių įprasminimo šventė, kuriai reikia tinkamai pasirengti. Jungtuvių ceremonija atliekama bažnyčioje, o šventinė puota – pasirinktoje sodyboje ar prabangiame restorane. Jaunieji, norėdami sau ir savo svečiams padovanoti įsimintiną vakarą, yra priversti rūpintis įvairiomis smulkmenomis, pvz., šventės vietos paieška, muzikantų užsakymu, maisto parinkimu, fotografo samdymu ir t. t. Be to, jaunieji turi pasirūpinti spalvingomis dekoracijomis ir vestuvių atributika.

Lietuvoje daugiausia dėmesio sulaukia floristinės dekoracijos – gėlėmis puošiamas šventinis stalas, bažnyčios suolai, automobilis ar net jaunosios plaukai. Šias paslaugas tekia didesnės gėlių parduotuvės bei profesionalūs floristai. Tačiau vien tiktai gėlių neužtenka – reikia pagalvoti ir apie kitas smulkmenas, pvz., vazas, žvakes ar kaspinus. Be to, negalima pamiršti ir tokių elementarių dizaino elementų kaip staltiesės ar kėdžių užvalkalai.
Sukurti dailų ir stilingą interjerą gali būti išties sunku, todėl jauniesiems pagalbos ranką tiesia dekoravimo specialistai, padedantys sukurti aiškią ir vieningą vestuvių koncepciją, pasirinkti ir tarpusavyje suderinti spalvas bei atspalvius ir įgyvendinti pačius sudėtingiausius jaunųjų sumanymus. Žinoma, dekoratorių darbas ir pastangos kainuoja gana brangiai, todėl ne kiekviena pora gali prašyti profesionalų pagalbos. Jei nusprendėte interjeru pasirūpinti patys, tuomet privalote žinoti pagrindines puošybos taisykles.

Bažnyčia
Gėlės ir žvakės. Vienas praktiškiausių pasirinkimų – ant suolų prikabinti kaspinėliai (jei vestuvėse dominuoja konkreti spalva, dekoruokite pasirinkto atspalvio kaspinais) ir nedidelės gyvų gėlių puokštės, padėsiančios sukurti šventinę nuotaiką. Dekoracijų parinkimas priklauso ne tik nuo jaunųjų vizijos, bet ir nuo bažnyčios, t. y. miesto, kuriame ji pastatyta, ir architektūros ypatybių. Jei sužadėtiniai nusprendžia susituokti didmiesčio bažnyčioje, greičiausiai jiems nebus skirtas papildomas laikas pastato puošybai, todėl teks susitaikyti su tradiciniais kaspinais, skirtais visiems tą dieną besituokiantiems mylimiesiems. Jei bažnyčia įrengta mažesniame miestelyje ir yra atokiau nuo populiarių maršrutų, ceremonijai galima suteikti išskirtinio žavesio. Beje, kai kurios bažnyčios gali pasigirti įspūdingu dizainu, todėl papildomų puošybos elementų joms ir nereikia.
Jei nusprendėte puošti bažnyčią, galite gėlėmis ar kaspinais dekoruoti pagrindinį altorių ar takelį link jo, be to, galite papuošti klauptus ar kėdes, ant kurių per ceremoniją turės sėdėti jaunieji. Jei altoriaus puošti nenorite, galite šalia jo iš abiejų pusių pastatyti aukštas vazas su didesnėmis gėlių puokštėmis. Nepamirškite, kad gėles galite merkti į pačias įvairiausias talpas, pvz., mažus stiklainiukus, prabangias vazas, kibiriukus ar krepšelius. Klauptus puoškite kaspinėliais arba gėlių žiedeliais, jais galite pabarstyti ir bažnyčios taką.
Vietoj gėlių galima naudoti ir žvakes, pvz., išdėlioti jas iš abiejų bažnyčios tako pusių. Tačiau prieš apsispręsdami, objektyviai įvertinkite, ar šis pasirinkimas yra saugus – jei ėjimo takas yra siauras, žvakės gali pridaryti daug bėdos, pvz., uždegti jaunosios šleifą. Be to, jos gali trukdyti ir svečiams. Tokiu atveju vienas geriausių sprendimų – žibintai. Žvakė, deganti stiklinio indelio viduje, padės sukurti jaukią atmosferą ir išvengti nemalonių staigmenų.
Vaišės po ceremonijos. Pasibaigus bažnytinei ceremonijai jaunieji su svečiais kelia šampano taures, mėgaujasi saldainiais ir užkandžiauja vieno kąsnio sumuštiniais. Labai svarbu pagalvoti ne tik apie tai, kas bus valgoma, bet ir apie tai, kaip tai bus pateikta. Geriau atsisakyti vienkartinių indų, plastikinių taurių ir permatomų maišelių. Jei įmanoma, rinkitės storesnio stiklo taureles, saldainius laikykite pintame krepšelyje, o sumuštinius pateikite ant kelių nedidelių padėklų. Toks pasirinkimas padės sukurti draugišką atmosferą, o vaišės taps kur kas elegantiškesnės ir prabangesnės. Jei norite nustebinti svečius, galite pasamdyti profesionalias padavėjas, kurios padės pasirūpinti užkandžiais. Jei susirinkote ant žolės, galite patiesti kelias staltieses ir pasiūlyti artimiesiems pyragėlių su pienu.

Šventės vieta
Šventės vieta, kurioje dar kartą bus pakeliamos taurės už jaunuosius, šokama iki paryčių ir visą naktį žaidžiama, turi būti atitinkamai papuošta. Pats populiariausias (ir vienas pigiausių) jaunųjų pasirinkimas – įvairiaspalviai balionai arba popierinės girliandos. Norintiems šiek tiek elegantiškesnio interjero, rekomenduojami lengvo popieriaus spalvingi pūkuočiai – apvalūs burbulai, kabinami ant lubų ar šviestuvų. Šventinės vietos dekoracijos išsiskiria ryškiomis spalvomis ir kontrastingais atspalviais. Itin dažnai derinami du iš pirmo žvilgsnio visiškai skirtingi stiliai – modernumas su klasika, t. y. kai kas naujo derinama su kai kuo seno, pvz., modernūs stalai ir senovinės žvakidės, originalaus dizaino vazos ir lauko gėlės.
Staltiesės. Staltiesių pasirinkimas itin gausus. Nors svarbiausią vaidmenį atlieka balta spalva, vis dažniau stalai puošiami ir kreminės, geltonos, raudonos, žalios ar kitų atspalvių staltiesėmis. Kad ir kokią spalvą pasirinktumėte – tai tradicinis variantas. Jei norite šventei suteikti išskirtinumo, rinkitės neįprasto audinio medžiagą. Jei šventę organizuojate kaimo sodyboje, tuomet vienas geriausių sprendimų – nertos servetėlės ir megztos staltiesės, kurios patalpai suteiks išskirtinio jaukumo. Be to, stalą galite papuošti ir samanų kilimėliais ar lino servetėlėmis. Viskas priklauso nuo bendros šventės dizaino vizijos.
Kėdės. Nors kėdės itin dažnai pamirštamos, t. y. paliekamos visiškai nepuoštos, vis dėlto jos gali tapti itin svarbiu šventinio dekoro akcentu. Tiesa, jei kėdės yra natūraliai gražios, dengti jas spalvotais apdangalais neverta. Ypatingai dailiai atrodo antikvarinės kėdės. Ant jų galima uždėti spalvingas pagalvėles arba ant atlošų užrišti kaspinus. Beje, jei šventė vyksta lauke, kėdes atstos minkštais pledais apkloti didžiuliai šieno kubai ar ritiniai. Kaip kėdes galima naudoti ir dailius kelmus, ypač jei jie nėra vienodo aukščio.
Gėlės. Gėlės sukurs išskirtinę nuotaiką. Drąsiai rinkitės kelių skirtingų dydžių puokšteles su pačiomis įvairiausiomis gėlėmis. Tiesa, dekoruoti aplinką puokštėmis yra gana išlaidu, kadangi floristai ir gėlių salonai specialiai vestuvėms skirtas kompozicijas parduoda brangiau nei įprastai. Jei norite sutaupyti, gėles pirkite turguje arba tiesiai iš tiekėjų – tokios puokštės kainuos kelis kartus pigiau, tačiau pageidaujamas kompozicijas turėsite kurti savarankiškai. Dekoruoti šventę galite ir pačių nusiskintomis gėlėmis. Interjeras atrodys puikiai, papuoštas lubinais, alyvomis, rugiagėlėmis ar kitomis lauko gėlėmis. Nepamirškite, kad paprastumas kartais palieka kur kas didesnį įspūdį nei pompastiška ir prabangi elegancija.
Žvakės. Atkreipkite dėmesį į žvakes – jos šventei suteiks jaukumo ir romantikos. Jei norite didžiuotis originaliais gaminiais, žvakes gaminkite patys. Norintiems sutaupyti, rekomenduojama pirkti tabletines žvakeles. Jas galima labai įvairiai išnaudoti – sukurti formas, apšviesti takus ar papuošti vaišių stalą. Be to, puikiai atrodys ir vandenyje plaukiojančios žvakutes – galite įdėti jas į žiedlapiais išpuoštą indą.
Dar keli patarimai. Jei norite suteikti šventei asmeniškumo, sienas galite papuošti svečių nuotraukomis, mėgstamomis knygomis, atsiminimais iš kelionių (pvz., žemėlapiais), asmeniniais suvenyrais, svečių dovanotais žaislais. Jei turite laiko ir kantrybės, tuomet net ir mažo biudžeto vestuvės gali virsti itin jaukia ir estetiškai patrauklia švente.

Aksesuarai svečiams
Viena maža smulkmena gali pakelti nuotaiką visam vakarui. Dėl šios priežasties jaunavedžiai rūpinasi svečiams skirtais aksesuarais. Dažniausiai tai būna nedidelės smulkmenos, keliančios tam tikras asociacijas ar sužadinančios malonias emocijas. Jei neturite laiko originaliems sprendimams, suasmeninkite stalo korteles, pvz., papuoškite jas kiekvienam svečiui skirtu piešinėliu, o jei užteks vietos, galite parašyti ir kokį palinkėjimą ar padėkos žodį.
Šalia stalo kortelių itin dažnai pastatomos ir svečiams skirtos dovanėlės. Kokios jos bus – kiekvienos poros individualus sprendimas. Dažniausiai pasirenkami spalvoti konditerijos gaminiai, personalizuoti magnetukai ar prisegami ženkliukai. Vasaros vestuvėms puikiai tiks vėduoklės, o žiemos šventei – kalėdiniai žaislai. Viena universaliausių dovanų – medaus stiklainiukas.
Vakarui įpusėjus, svečiams siunčiama atminimų knygą, kurioje rašomi jaunavedžiams skirti palinkėjimai. Kad būtų įdomiau, galite svečiams išdalinti atvirutes, kurios vėliau bus pakabintos ant sienos, sukuriant girliandą. Taip pat galima nupirkti molbertą su drobe ir leisti svečiams „palinkėjimus“ nupiešti.
Baigiantis šventinei puotai, jaunavedžiai dalina lauktuves – saldainius, riešutus, pyragėlius ar kitus saldumynus. Tokias dovanėles galite paruošti iš anksto, t. y. nupirkti dailių maišelių ir sudėti gardėsius. Ant maišelių galite užrašyti savo inicialus arba užrišti vestuvių spalvos kaspiną.

 

Į viršų