facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

5206873296 c8bea8294a

Vasara – poilsio metas. Planuodami svajonių atostogas, domimės turistiniais pasiūlymais, skaičiuojame išlaidas ir ieškome visus mūsų lūkesčius atitinkančio viešbučio, ypač jei norime pasimėgauti jaukia aplinka ir maloniu aptarnavimu. Jei norite išvengti nemalonių staigmenų, visų pirma privalote susipažinti su keliais niuansais, padėsiančiais išsirinkti visus jūsų poreikius atitinkančią nakvynės vietą.

 Kelionės tikslas ir biudžetas

 Išsirinkę kelionės tikslą, turite nuspręsti, ką veiksite visų atostogų metu. Turizmo rinka orientuojasi į skirtingo būdo poilsiautojų interesus, todėl gali pasiūlyti tiek ramias atostogas paplūdimyje, kur jūsų nevargins triukšmingi vakarėliai ir poilsiautojų keliamas šurmulys, tiek pažintinius žygius ir įvairaus spektro pramogas, padėsiančias susipažinti su konkrečios šalies kultūra.

 Jei norite pasimėgauti ramiomis atostogomis, viešbutį turėtumėte rinktis ne pačiame kurorte, o kiek tolėliau nuo jo – tokiu būdu išvengsite nepageidaujamo triukšmo. Jei jus domina aktyvus laisvalaikis ir pramogų kupinas turizmas, rinkitės kurorto centre esantį viešbutį. Šalia jo turėtų būti daugybė pramogų centrų, kuriuose galėsite užmegzti naujas pažintis.

 Apsisprendę dėl atostogų pobūdžio, peržvelkite savo finansus. Nepamirškite, kad iš anksto planuodami kelionės biudžetą, išvengsite nemalonių staigmenų atostogų metu. Pasidomėkite viešbučių įkainiais ir siūlomais paslaugų komplektais.

Su kuo keliaujate?

Jei keliaujate verslo reikalais, turėtumėte rinktis viešbutį, kuriame siūlomas nemokamas ir spartus interneto ryšis, be to, reikėtų pasidomėti, ar jūsų kambaryje yra elektros lizdai, skirti elektroninių prietaisų krovimui. Jei keliaujate su bendradarbiais ir ketinate aptarti verslo reikalus, rinkitės viešbutį, kuriame bus patogi posėdžių salė ir patikimi seifai, skirti dokumentų saugojimui. Beje, šio viešbučio restoranas turėtų teikti dalykinius pietus. Jei kelionės metu jums teks dalyvauti kituose posėdžiuose, rinkitės miesto centre esantį viešbutį, kadangi numatytas susitikimo vietas pasieksite greitai ir saugiai, be to, išvengsite susisiekimo problemų.

Jei atostogauti vykstate su šeima, rinkitės viešbutį, į kurio kainą įeina ir tam tikrų pramogų komplektas, pvz., vandens parkas. Jei norite pasimėgauti mylimo žmogaus draugija, pasidomėkite, ar viešbutis siūlo auklės paslaugas ir užsiėmimus vaikams.

Jei keliaujate su draugais, visus jūsų poreikius atitiks viešbučiai esantys kurorto centre. Čia galėsite mėgautis ne tik maloniu aptarnavimu, bet ir įvairaus spektro pramogomis – jūsų lauks lošimų namai, naktiniai klubai, turistiniai centrai ir gyvo garso koncertai.

Dar keli patarimai

Ieškodami svajonių viešbučio, įvertinkite atsiliepimus. Nors daugelis internetinių komentatorių sutirština ar iškraipo faktus, vis dėlto susipažinti su jų nuomone tikrai verta. Šiam darbui skirdami kelias valandas, sužinosite, ar viešbutis laikosi visų higienos normų, kokia yra kambarių būklė, kuo pasižymi aptarnavimas ir maitinimas. Nereikėtų apsistoti ties oficialioje viešbučio svetainėje esančiais komentarais, kurie gali būti atrinkti ir suredaguoti, verčiau paskaitykite forumus, kuriuose išsakoma subjektyvi nuomonė. Lankytojų komentarai padės apsispręsti, ar tikrai norite šioje vietoje praleisti savo atostogas. Žinoma, aklai pasikliauti atsiliepimais taip pat nevertėtų – nepamirškite, kad kiekvienas žmogus turi savo nuomonę ir tuos pačius dalykus vertina skirtingai.

Jei turite laiko, atidžiai išsistudijuokite vietą, kurioje stovi jūsų pasirinktas viešbutis. Išsiaiškinkite, ar šalia jo kursuoja autobusai, troleibusai, tramvajus, metro ar kitos susisiekimo priemonės. Nepamirškite, kad daugelis taksi vairuotojų uždirba milžiniškus pinigus iš klajojančių turistų, nesuvokiančių, kurioje miesto dalyje jie randasi. Specialistai tvirtina, kad ieškant svajonių viešbučio, vienas svarbiausių kriterijų yra galimybė lengvai ir greitai pasiekti nakvynės vietą iš oro uosto, autobusų ar traukinių stoties. Jei nusprendėte apsigyventi užmiesčio viešbutyje, pasidomėkite, ar čia bus teikiamos lankytojų atvežimo paslaugos.

Jei viešbutyje ketinate praleisti daugiau laiko, pasidomėkite maitinimo sąlygomis. Kai kurios nakvynės vietos siūlo nemokamus pusryčius, kitos – nemokamą maitinimą tris kartus per dieną. Jei keliaujate su šeima, įsitikinkite, kad siūlomas meniu atitinka jūsų artimųjų poreikius. Atkreipkite dėmesį į kodines raideles. Jei matote „AL“ (all inclusive), tai reiškia, kad į kambario kainą įskaičiuota viskas, taip pat ir gėrimai. Jei pateikiamos „BB“ (bed & breakfast) raidelės, tai reiškia, kad į kelialapio kainą įskaičiuojami tik pusryčiai. „FB“ (full board) tvirtina, kad viešbutyje maitinimas siūlomas tris kartus per dieną, o „HB“ (half board) reiškia, kad lankytojams siūlomi pusryčiai ir vakarienė (kartais – pusryčiai ir pietūs).

Viešbučių kategorijos ir žvaigždučių skaičius

Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančio viešbučio, įvertinkite ir jo kategoriją bei žvaigždučių skaičių. Nepamirškite, kad abu faktoriai yra vienodai svarbūs. Viešbučio kategorija suteikiama, atsižvelgus į vietą,  kambarių dydį, įrangą, aptarnavimą ir lankytojams siūlomas paslaugas. Aukščiausio lygio viešbučiai priskiriami „Ekstra“ ir „ekstra plius“ klasei.

Pigiausias pasirinkimas – turistinės (tourist) kategorijos viešbučiai. Paprastai tokios nakvynės vietos turi vieną arba dvi žvaigždutes (retais atvejais šiems viešbučiams skiriamos tris žvaigždutės), o jų kambariai pasižymi itin paprastu ir subtiliu dizainu, todėl mėgautis prabanga čia negalėsite. Šie viešbučiai rekomenduojami keliaujantiems turistams, ieškantiems ramios vietos permiegoti.

Pirmosios kategorijos (first) viešbučiai yra prabangesni ir dažniausiai įrengti geresnėse vietose (pvz., prie paplūdimio ar lankytinų vietų). Tokie viešbučiai siūlo kur kas daugiau paslaugų, be to, čia galima tikėtis malonesnio aptarnavimo. Šios kategorijos viešbučiai vertinami 3, 4  ar net 5 žvaigždutėmis. Pirmosios kategorijos viešbučiai rekomenduojami malonaus poilsio išsiilgusiems turistams.

Prabangūs viešbučiai (De Luxe) išsiskiria puikiu aptarnavimu, klientų norų tenkinimu ir aukštu komforto lygiu. Tokie viešbučiai teikia nemokamo maitinimo, masažų, vandens pramogų, treniruoklių salių ir kitų pramogų paslaugas. Be to, šalia jų yra įrengti prabangūs baseinai. Šiai kategorijai priskiriami 4, 5, 6 ar net 7 žvaigždučių viešbučiai.

Įvertinę viešbučio kategoriją, atkreipkite dėmesį į žvaigždučių skaičių. Vienos žvaigždutės nakvynės vieta negali pasigirti jokiomis komforto sąlygomis. Kambariai tokiame viešbutyje yra itin maži, tačiau juose yra įrengti tualetai ir vonios kambariai (dažniausiai bendri). Šios nakvynės vietos neteikia papildomų paslaugų, be to, malonaus aptarnavimo taip pat nereikėtų tikėtis.

Dviejų žvaigždučių viešbučiai siūlo kambarius su atskiru tualetu (atskiro dušo gali ir nebūti), be to, čia galima tikėtis papildomų paslaugų, pvz., televizoriaus ir kabelinės. Šios nakvynės vietos privalo turėti ir kavinę, kurioje klientai galėtų pavalgyti pusryčius ar vakarienę.

Trijų žvaigždučių viešbučiai pasižymi kur kas aukštesniu aptarnavimo lygiu ir dailesniais kambariais. Be to, klientai gali atsigaivinti atskiroje vonioje ar dušo kabinoje. Kambariuose yra ne tik televizorius, bet ir telefonas, internetinis ryšys ir t. t. Trijų žvaigždučių viešbučiai teikia ir įvairaus spektro paslaugas, be to, restoranas pasižymi kur kas išradingesniu meniu.

Keturių žvaigždučių viešbučiai skirti prabangą ir komfortą mėgstantiems poilsiautojams – lankytojams siūlomos įvairios pramogos, elegantiški ir dideli miegamieji. Be to, tokiame viešbutyje mėgausitės maloniu aptarnavimu ir skaniu maistu.

Viešbučiai, įvertinti penkiomis (ir daugiau) žvaigždutėmis, atitinka net ir išrankiausio kliento poreikius – čia galėsite mėgautis kur kas didesne prabanga, maloniu aptarnavimu ir itin dideliu paslaugų spektru.

Į viršų