facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2014-07-10 14

Žinoma dizainerė D. Nevedomskytė pasidalijo keliais patarimais, kurie gali pagelbėti renkantiems oficialią darbo ar patogią laisvalaikio aprangą šiltuoju metų laiku.
Vadimo SIMUTKINO nuotr.

Ieva LIUBŠYTĖ
Prasidėjus šiltajam sezonui vis daugiau žmonių kyla klausimas, ką rengtis į darbą, kad atrodytum padoriai, būtų patogu ir nevargintų karštis.
Ne ką lengvesnis klausimas kyla ir ruošiantis savaitgalio išvykai prie ežero, jūros ar į poilsinę kelionę. Kiekvienas nori atrodyti gražiai, patogiai ir, aišku, stilingai.
Žinoma dizainerė Diana Nevedomskytė pasidalijo keliais patarimais, kurie gali pagelbėti renkantiems oficialią darbo ar patogią laisvalaikio aprangą šiltuoju metų laiku.

Aprangos stilius priklauso nuo darbovietės
Pasak dizainerės D. Nevedomskytės, šiltuoju metų laiku aprangą reikėtų rinktis priklausomai nuo to, kokioje darbo įstaigoje dirbi. Darbo aplinka diktuoja, kokį drabužį pasirinkti, kaip atrodyti neiššaukiančiai, tvarkingai ir kartu jaustis patogiai.
„Drabužių stilių kiekvienas turėtų rinktis pagal tai, kur jis dirba, kokias pareigas užima, su kokiais žmonėmis bendrauja. Bet, žinoma, niekas niekada neapsigaus pasirinkęs klasiką. Galiu drąsiai tvirtinti, kad klasika bet kokiame darbe visada dera. Vasara eidamos į darbą moterys galėtų rengtis suknutes be rankovių arba su mažomis rankovėlėmis – aišku, jos būtinai turi siekti kelius.
Taip pat galima sukurti gražų derinuką iš sijono iki kelių ir palaidinės, kuri gali būti ilgomis rankovėmis arba trumpesnėmis. Žinoma, prie suknelės ar sijono ir palaidinės nereikėtų pamiršti klasikinio stiliaus švarkelio, su kuriuo mergina ar moteris visada atrodys pasitempusi, tvarkinga ir moteriška. Taip pat reikia atsiminti, kad oficialioje aplinkoje dirbančios moterys pagal etiketo taisykles privalo dėvėti pėdkelnes.
Batukai, kad ir kaip karšta būtų, turėtų būti uždari, idealiausiai tiktų laivutės, nes dažniausiai, jeigu moteris vilki pėdkelnes, atviri batai netinka. Su bateliais ant kulniukų merginoms ar moterims taip pat nereikėtų persistengti, nes aprangos etiketas reikalauja, kad kulniukų aukštis būtų ne didesnis negu 5 cm“, - teigė D. Nevedomskytė.
Dizainerė tvirtino, kad vyrai eidami į darbą niekada nesuklys pasirinkę kostiumą. Šiltuoju vasaros metu kostiumas gali būti plonesnės, lengvesnės medžiagos, kuri neleidžia perkaisti ar jaustis nemaloniai. Taip pat klasikinio stiliaus marškiniai visada dera darbo aplinkoje ir atrodo puikiai.
Pasak D. Nevedomskytės, ne tokia oficiali darbo aplinka nereikalauja laikytis griežtų klasikinių drabužių reikalavimų. Žmogus gali apsirengti laisviau, drabužiai gali būti truputį ryškesnių spalvų, tačiau tikrai nereikia persistengti ir svarbiausia - per daug neapnuoginti kūno.

Poilsiaujant drabužis turi būti patogus
D. Nevedomskytė, kalbėdama apie laisvalaikio, poilsio aprangą, pabrėžė, kad kurortai diktuoja visai kitokias madas.
„Išvykus poilsiauti į pajūrį, prie ežero ar bet kur kitur į užsienį galima rengtis daug laisviau ir paprasčiau. Kiekvieno žmogaus laisvalaikio drabužių asortimentas gali būti be galo platus ir įvairus ir praktiškai viskas yra tinkama.
Išsiruošus poilsiauti galima rinktis šortukus, palaidines, suknutes ir visa kita, kas teikia laisvumo, geros savijautos pojūtį. Žinoma, kartais merginos bijo atrodyti iššaukiančiai ar nepadoriai, bet aš manau, kad tai priklauso ne nuo drabužio, o nuo kiekvieno žmogaus individualiai. Jei mergina ar moteris jau iš savo vidaus yra iššaukianti, tai ir drabužis taip atrodys ir nieko pakeisti čia negalima.
Neseniai grįžau iš Italijos kurorto ir galiu drąsiai tvirtinti, kad, kiek teko matyti, visuose pasaulio kurortuose žmonės yra labai atsipalaidavę ir nešioja patogius sportinio tipo drabužius, taip jausdamiesi patogiai ir gerai. Manau, kad tai ir yra svarbiausias faktorius, kuris lemia drabužio pasirinkimą keliaujant poilsiauti ar kitaip leisti laisvalaikį“, - aiškino D. Nevedomskytė.
Paklausus dizainerės, kokie maudymosi kostiumėliai šiais metais yra madingi, ji atsakė, kad ryškios tendencijos nėra.
Kiekviena moteris ar mergina, priklausomai nuo savo figūros ir poreikių, gali išsirinkti tiesiog jai patinkantį maudymosi kostiumėlį. Visai nesvarbu, ar jis uždaras, ar atviras, svarbiausia nesijausti nejaukiai ir spinduliuoti pasitikėjimu. Tuomet moteris būna pati patraukliausia ir žaviausia.

Žmogus puošia drabužį, o ne drabužis žmogų
Dizainerės D. Nevedomskytės nuomone, žmogaus drabužis nepuošia, pats žmogus turi puošti drabužį.
„Manau, kad labai sukti galvos dėl aprangos tikrai neverta. Pirmiausia reikia atsiminti, kad tik save mylintis ir save gerbiantis žmogus visada atrodys gražiai ir patraukliai.
Jeigu savęs nemyli, esi piktas ir suirzęs, joks drabužis nepateiks tavęs kitaip. Būtina mylėti save, artimus žmones, aplinką ir tada tu visiems atrodysi gražus bei spinduliuojantis žavesiu.
Žinoma, aprangos stilius priklauso ir nuo socialinio sluoksnio, profesijos ir nuo dar daugybės kitokių faktorių, tačiau kiekvienam reikėtų atsiminti, kad niekada nereikia persistengti.
Kiekvienas drabužis turi savo vietą, vienas skirtas darbui, kitas – vakarėliui, dar kitas - poilsiui.
Skirtingas erdves atskyrę ir joms pritaikę tinkamus drabužius visi atrodys tinkamai ir nesijaus prastai.
Esu pastebėjusi, kad lietuviai tikrai mėgsta iššaukiančiai rengtis. Manau užsieniečiai yra santūresni, jie renkasi labiau pastelinių, ramesnių spalvų drabužius, todėl kartais atrodo elegantiškesni.
Tačiau šiaip šiuo metu visame pasaulyje vyrauja panašios mados tendencijos, žmonės keliauja, daug ką mato ir apranga tai atspindi.
Tiesiog galėčiau dar kartą paminėti, kad svarbiausia išlikti gražiam vidumi, tada ir išorė bus graži“, - teigė D. Nevedomskytė.

 

Į viršų