facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2014-07-23 15

„Nudegusi, sudirgusi veido oda būtent šiuo metu labai aktuali problema. Kadangi paskutinėmis dienomis yra labai karšta, visi nori įdegti saulėje, didžiuotis gražiu rudu kūnu ir veidu. Bet svarbu nepamiršti, kad saulė kenkia ir gali tapti priešu“, - teigė I. Šaulienė.
Artūro STAPONKAUS nuotr.

Ieva LIUBŠYTĖ
Vasara – karštasis metų laikas, kai norisi kuo daugiau laisvalaikio praleisti lepinantis saulės voniomis. Tačiau, kad ir kaip malonu atrodytų mėgautis saulės spinduliais, reikia nepamiršti, kad jie gali būti nemažiau pavojingi ir kenksmingi.
Svarbu įsidėmėti, kad vasarą ypač žmogaus veido oda patiria daug streso. Kaitri ir aktyvi saulė, karštis, vėjas, jūros druska, miesto dulkės – visa tai kenkia ir sukelia nepageidautinų pasekmių.
Patarimais, kaip apsaugoti veido odą nuo pavojų, tykančių karštuoju metų laiku, bei kaip išsaugoti gražų ir sveikai įdegusį veidą, pasidalijo kosmetologė Inga Šaulienė.

Svarbiausia – apsauginis kremas
Kad ir kaip būtų gaila ir apmaudu, didžiausias veido odos priešas vasarą yra saulė. Visi trokšta kuo daugiau laiko praleisti prie jūros, ežero ar tiesiog mėgaujantis šiluma gamtoje, tačiau retas kuris iš tiesų tinkamai saugo odą nuo kenksmingų saulės spindulių. Kosmetologė I. Šaulienė teigė, kad svarbiausia priemonė, be kurios nieku gyvu negalima lepintis saulės voniomis, – apsauginis kremas.
„Nudegusi, sudirgusi veido oda būtent šiuo metu labai aktuali problema. Kadangi paskutinėmis dienomis yra labai karšta, visi nori įdegti saulėje, didžiuotis gražiu rudu kūnu ir veidu. Bet svarbu nepamiršti, kad saulė kenkia ir gali tapti priešu.
Pirmiausia būtina saugoti pačiam save. Reikia nepamiršti apsauginio kremo ir, gan grubai tariant, maždaug nuo 12 iki 15 val. nesimėgauti saule. Būtent šiuo metu saulės spinduliai yra labai kenksmingi, intensyvūs ir gali labai stipriai pažeisti odą. Spiginant tokiai intensyviai saulei net stipriausi apsauginiai kremai gali nepadėti“, - teigė I. Šaulienė.

Noro įdegti kaina – brangus gydymas
Karštą vasaros dieną saugotis saulės būtina, nes per didelis jos kiekis gali sukelti ne tik skaudžius nudegimus, nemalonų odos perštėjimą, bet ir odos ligas, kurių gydymas gali būti gana sudėtingas.
„Dar viena problema, kad paskutiniu metu po deginimosi atsiranda labai negraži pigmentacija. Veidą nusėja rudos pigmentinės dėmelės, jos atsiranda tose vietose, kur yra netolygus melanino (medžiaga, kuri atsakinga už spalvą) pasiskirstymas. Šios dėmelės atsiranda skirtingose vietose. Dažniausiai jos pasirodo ant kaktos ir skruostikaulių. Vieniems išryškėja didelės, ryškios dėmės, kitiems atsiranda smulkios dėmelės. Tai tiesiog priklauso nuo žmogaus odos tipo. Tačiau pastebėjau, kad paskutiniu metu atsiranda didelės, tikrai veido nepuošiančios pigmentinės dėmės.
Kuo daugiau būni saulėje, tuo oda labiau tamsėja, bet kartu tamsėja ir šios dėmės, todėl jas reikia maskuoti ar kaip kitaip slėpti.
Piktnaudžiavimas saule sukelia tikrai nemalonių pasekmių ir didelių nepatogumų, nes šias pigmentines dėmeles panaikinti yra gana sunku.
Nėra aišku, kiek procedūrų reikės atlikti, kad išnyktų dėmės. Taip pat žmogus, kuris labai myli saulę, deginimąsi gydant šią odos ligą gali pamiršti, tiesiog išbraukti iš savo gyvenimo.
Liūdna, kad tik susidūręs su tokiomis saulės sukeltomis išdaigomis supranti, kaip svarbu saugotis ir rūpintis savimi, nes begalinis noras įdegti gali baigtis labai brangiu ir tikrai nemaloniu gydymu“, - aiškino I. Šaulienė.

Saulės vonios sendina
Nuo saulės spindulių aktyviau vyksta priešlaikinis odos senėjimas. Padauginus saulės vonių mes patys provokuojame raukšlelių atsiradimą.
„Oda nuo saulės labai sausėja, kuo ji labiau sausėja, tuo daugiau raukšlėjasi.
Jeigu oda plona, intensyvaus besaikio deginimosi padarinys – daugybė smulkių raukšlelių.
Kuo oda storesnė, riebesnė, tuo raukšlių susidaro mažiau, bet problema ta, kad tokio odos tipo žmonėms atsiranda viena ar kelios, bet didelės ir gilios raukšlės.
Visa tai vyksta, nes deginantis oda sausėja ir tiesiog neįmanoma suspėti ją drėkinti.
Būtina atsiminti, kad piktnaudžiavimas saule anksčiau ar vėliau atsiliepia, todėl svarbiausia suprasti, kad viskas, kas yra daroma su saiku, yra gerai, tačiau kas per daug tikrai nėra sveika“, - teigė kosmetologė I. Šaulienė.

Švari oda – sveika oda
Vasarą – oras šiltas ir drėgnas. Bakterijos ant veido žymiai sparčiau dauginasi, užsikemša poros, riebalų liaukos dirba įtemptu režimu. Pasak kosmetologės I. Šaulienės, norint, kad vasarą veido oda būtų sveika ir gražiai atrodytų, būtina naudoti veido valymo priemones, atsižvelgiant į savo odos tipą.
„Svarbu atsiminti, kad bet kokia priemonė nuo veido yra nuplaunama tik vandeniu. Dažnai žmonės daro klaidą, nes mano, kad galima veidą nuvalyti tiesiog vata. Bet, deja, vien vatos tikrai neužtenka.
Kad oda būtų sveika ir nepažeista, rekomenduoju ją nuplauti vandeniu, o nuplovus dar kartą nuvalyti losjonu, tada nelieka nemalonaus odos tempimo, kurį sukelia vanduo.
Taip pat svarbu nuolat drėkinti sausą veido odą, bet negalima apleisti ir riebesnės. Nesvarbu, kad oda riebi, blizga, bet ji vis vien gali vietomis pleiskanoti, nes drėgmės bet kokiam odos tipui reikia. Dažnai kas turi riebią odą mano, kad riebumą reikia nudžiovinti, nusausinti, bet oda turi tokią apsauginę reakciją, kad kuo tu daugiau ją džiovinsi, sausinsi, tuo daugiau riebumo ji išskirs ir dar labiau blizgės.
Manau, svarbiausia rūpintis ir mylėti savo veidą. Tinkamai prižiūrima veido oda visada atrodys graži ir sveika“, - teigė I. Šaulienė.

Geriau suvalgyti agurką nei dėtis jį ant veido
Norinčioms savo nuo saulės nualintą veidą atgaivinti, prižiūrėti namuose, naudojant natūralius produktus, kosmetologė pataria geriau taip nedaryti.
„Iš tikrųjų tos visos liaudiškos priemonės, - užsidėti agurką ar dar kažką - nemanau, kad yra tinkamas būdas prižiūrėti veido odą. Aš visą laiką sakau, kad geriau suvalgyti tą agurką nei dėtis jį ant veido. Deja, dabar gyvename tokiame amžiuje, tokioje aplinkoje, kai tos natūralios priemonės nebetenka savo galios. Gal prieš kokį 60 metų agurkėlis, morkytė ar dar kas užtepta ant veido davė rezultatų, tačiau dabar tai nėra veiksminga.
Šiais laikais aš visiems rekomenduoju nueiti į kosmetikos parduotuves, kur yra nebrangių priemonių, tokių kaip elementarios kaukės, kurias užtepi, nusiplauni ir viskas.
Tokią kaukę gali naudoti vieną kartą per savaitę, užsitepti ją, pabūti 15 min. ir tai tikrai veiksmingiau nei kokie valgomi produktai. Drąsiai teigiu, kad yra nebrangių ir gana veiksmingų priemonių, kurios gali prisidėti prie kiekvieno veido priežiūros“, - aiškino I. Šaulienė.

 

Į viršų