facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

a

Kipras dar vadinamas Afroditės sala, mat legenda byloja, kad būtent čia, iš jūros putos gimė graikų meilės deivė. Ieškodami atgaivos ir sielai, ir kūnui, keliautojai į Kiprą plūsta ištisus metus, juk čia 340 dienų šviečia saulė, o likusias dienas galima pasidžiaugti maloniu Viduržemio jūros klimatu. Kipras garsėja savo vynuogynais ir gomurį virpinančiais vyno festivaliais. Visgi, vyno degustacija yra tolo gražu ne vienintelis turistus traukiantis užsiėmimas. Kipras unikali vieta, kurioje galima džiaugtis šiltais jūros purslais, o jau po pusvalandžio mėgautis slidinėjimo teikiamais malonumais.

Kita vertus, kelionės į Kiprą metu nustebsite kaip šiose saloje darniai dera civilizacijos nepaliesti kaimai su judriais miestais, kaip tūkstančius metų puoselėjamos tradicijos prisitaikė prie šiuolaikinio gyvenimo tempo. Taigi, nieko nuostabaus, kad spalvingajame Kipre kiekvienas ras pramogas, atitinkančias asmeninius poreikius.
Jei atvykote į Larnaca oro uostą, neskubėkite keliauti į viešbutį, nes visai šalia jūsų, vos išėjus iš oro uosto ir paėjus kelis šimtus metrų į kairę, atsiveria du įspūdingi ežerai, kurie išsausėję tampa druskos lygumomis. Taigi, jei pirmą kartą į Kiprą atvykote žiemą, prieš jus atsivers įspūdingas Larnaca druskos ežeras, pamėgsta pelikanų žiemojimo vietą, tuo tarpu, vasarą išvysite įspūdingas druskos lygumas, iš kurių iki dabar išgaunama druska. Ten taip pat pamatysite ir palmių prieglobstyje stūksančią įspūdingos architektūros Hala Sultan Tekke mečetę.
Visgi, jei kelionės į Kiprą tikslas yra ne architektūriniai paminklai, o pramogos, vertėtų užsukti į Ayia Napa. Kadaise tai buvo žvejų kaimelis, tačiau šiandien ši vieta turi vienus geriausių paplūdimių visame Kipre ir garsėja dideliu vandens pramogų pasirinkimu. Tiesa, neapsigaukite, jei atvykote į Ayia Napa ryte, miestelis pasirodys tuščias ir be galo ramus, bet taip yra tik dėl to, kad visi dar miega po triukšmingos nakties. Čia naktinis gyvenimas tiesiog verda. Taigi, jei jūsų kelionės tikslas gerai pasiauti ir pasimėgauti graikišku svetingumu, pateikėte būtent ten, kur reikia. Ayia Napa – dieną sieta, naktį fiesta.
Kipras – tai nuostabaus grožio gamta, todėl gamtos mylėtojams tiesiog būtina apsilankyti pasakiško grožio kedrų slėnyje, įsikūrusiame Tilliryan Troodos. Tiesa, patekti į jį nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti. Vienas būdas – važiuoti specialiais mikroautobusais iš Pano Panagia kaimo neįrengtu keliuku, kitas kiek egzotiškesnis – kelionė ant asiliuko. Žinoma, ši kelionė gali užtrikti kiek ilgiau, ypač tada, jei asilui nepatiksite ir jis užsispirs niekur nejudėti. Kedrų slėnyje galite išvysti ir nacionalinį Kipro simbolį – laukines avis, tačiau šie gyvūnai yra labai baikštūs, todėl pasiekus kelionės tikslą vertėtų per daug garsiai nereikšti savo susižavėjimo, nes galite išbaidyti šias bailiukes.
Jei Kipre, norite ne tik pasivartyti paplūdimyje ar pasimėgauti gardžiais graikiškais patiekalais, bet ir susipažinti su ankstyvąja Kipro istorija, vertėtų pamatyti išlikusius akmens amžiaus gyvenviečių griuvėsius, išsidėsčiusius Choirokitia. Mokslininkai nustatė, kad šios gyvenvietės buvo įkurtas dar 6-7 a prieš mūsų erą, nepaisant prabėgusių metų, jos vis dar gerai išsilaikiusios ir yra įtrauktos į Unesco kultūros paveldą.
Žinoma, tai tik nedidelė dalis pramogų, kurias gali pasiūlyti saulėtasis Kipras. Tad, jei svarstote, kur galėtumėte praleisti atostogas, vertėtų užsukti į šią Afroditės salą.

Į viršų