facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2014-12-18 08

Užėjus į vaistinę, kurioje gaminami kremai, nepasimesi įvairovėje – teisingu keliu nukreips vaistininko konsultacija.
Artūro STAPONKAUS nuotr.

Ramunė DAMBRAUSKAITĖ
Kiekviena moteris, siekdama puoselėti savo grožį, nuolat ieško geriausio produkto ir... pasimeta reklamos stendų, parduotuvių vitrinų pasaulyje: štai veido kremas iš Prancūzijos, fluidas veidui iš Švedijos, kremas iš Japonijos su visomis grožį atgaivinsiančiomis ir puoselėsiančiomis galiomis. Tačiau tų stebuklingų, idealiai vienas kitą papildančių ingredientų šiandien nebereikia taip uoliai ieškoti prašmatniausiose kosmetikos parduotuvėse. Pakanka užeiti į vaistinę, pasikonsultuoti su vaistininku ir įsigyti itin kokybišką kremą, ką tik pagamintą vaistinės laboratorijoje.

Viskas, kas geriausia, – iš gamtos
Tikra tiesa – paprasto dizaino indelyje slypi natūralių ingredientų iš gamtos jėga. Tačiau šią jėgą subalansuoja specialisto žinios. Kremų augalinių aliejų pagrindu gamyba seniausioje Šiaulių miesto vaistinėje – griežtas ir preciziškas procesas.
Šiems kremams keliami aukšti reikalavimai jau pradedant nuo aliejų: ant kiekvieno aliejaus indelio – „Ekologinio žemės ūkio“ bei „EU Organic“ ženklai. Pastarasis ženklas patvirtina, kad ne mažiau kaip 95 proc. žemės ūkio kilmės produkto sudedamųjų dalių pagaminta ekologinės gamybos būdu, produktas atvyko tiesiai iš gamintojo ar perdirbėjo sandarioje pakuotėje bei atitinka oficialios kontrolės sistemos reikalavimus. Kiekvienas augalinis aliejus pasižymi skirtingomis gerosiomis savybėmis, o jų daugybė – simondsijos, sezamų. alyvuogių, migdolų, nakvišų ir t. t.
„Pirmiausia tokiai kremų gamybai reikia gauti leidimą iš Visuomenės sveikatos centro, nes kremas turi atitikti visus reikalavimus. Kadangi naudojame ekologiškus aliejus, kitos kremo medžiagos taip pat privalo būti augalinės ir tinkančios ekologiškai kosmetikai. Mūsų aliejai – tik ekologiški. Šie aliejai nėra labai stabilūs, jų galiojimo laikas – metai. Tad gaminant kremą, kad aliejaus veiklioji naudingoji dalis nesuirtų, dedame augalinį E vitaminą. Šis vitaminas yra antioksidantas, kuris apsaugo aliejų ir kartu labai tinka odai“, - sako vaistinės vadovė vaistininkė Almyra.

Kremo sandara: ingredientų dermė
Kremo gamyba - pasak Almyros, kone menininko darbas. „Tu turi žinoti, kokiais santykiais naudosi visus ingredientus, juk įeina vanduo, aliejus, kitos veikliosios medžiagos – kakavos sviestas, vaškas. Viską turi surišti – o čia jau yra menas, privalai suderinti visas daleles“, - sako vaistininkė.
Štai vieno itin prabangaus kremo gamyba truko net tris savaites. Tiesa, vaistinėje pagaminti kremai turi šiek tiek konservanto vadovaujantis Europos Sąjungos reikalavimais.
Gamybos proceso pabaigoje, kad kremas maloniai kvepėtų, naudojamas eterinis aliejus. Žinoma, eterinio aliejaus kvapas – irgi labai subtilus dalykas: kas patinka vienam, kitam gali pasirodyti labai nekvapu. Tad ir čia klientui galima pasiūlyti pauostyti eterinio aliejaus buteliuką, papasakoti apie jo poveikį organizmui – belieka išsirinkti maloniausią.
Kodėl ekologiškas, „nefabrikinis“ kremas, sykį išbandytas, tampa nepakeičiamas? Almyra sako, kad tai lemia akivaizdūs rezultatai, ne tik produkto kokybė. Šie kremai labai gerai susigeria, emulguojasi. Populiarumo jie sulaukia ne per reklamą – moterys tarpusavyje dalijasi naujienomis apie kosmetiką. O kas geresnė kokybės liudytoja, jei ne asmeninė patirtis?
„Šie kremai nėra brangūs, nes patys atsivežame ekologiškus aliejus.100 ml ekologiško argano aliejaus kainuoja apie 40 litų, o pas mus - tik 29. Tad tu gali nusipirkti kremą už 25 litus su tokiomis geromis medžiagomis kaip argano aliejus. Kremai gaminami kiekvieną dieną, kiekvienas kremo etapas turi savo laiką. Vienu kartu galime pagaminti tik 8 vienetus, tad kiekvieną dieną kremai yra tiesiog švieži“, - sako Almyra. Tokie natūralūs kremai galioja pusę metų, o indelius patartina laikyti šaldytuve.
Vaistininkė nusiveda į laboratoriją, kur kremus maišo specialus aparatas, parodo indelius su įvairiais produktais, naudojamais kremuose ir priduria, kad kremų gamyboje konsultuojamasi su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, odos gydytoju. Tad vaistinėje gaminami kremai – ne tik grožio puoselėjimui, puikų sprendimą gali rasti ir itin sausos, sudirgusios, skilinėjančios, šerpetojančios kūno odos išvarginti žmonės. Be to, natūralūs kremai gaminami ir jautriai kūdikių odelei.

2014-12-18 07

Odos sveikata ir grožis slypi šviežiame ir natūraliame kreme.
Artūro STAPONKAUS nuotr.

Į viršų