10-07-2015 05

Pasak R. Jonaitienės, norint, kad nagai rudenį atrodytų gražiai neužtenka vien jų nulakuoti, reikia pasirūpinti ir jų sveikata.
Asmeninio archyvo nuotr.

Ieva LIUBŠYTĖ
Prasidėjus rudeniui, vėsūs ir drėgni orai mus verčia ne tik šilčiau apsirengti, bet ir skirti didesnį dėmesį rankoms. Juk tikriausiai ne viena moteris pastebi, kad po vasaros jos rankų oda tampa sausesnė, o nagai silpni ir suskilinėję.
Tad kaip po alinančių vasaros karščių atgaivinti rankas ir nagus bei pasirūpinti, jog nagai visuomet būtų tvarkingi, stiprūs, išpuoselėti ir gražūs patarimais pasidalijo manikiūrininkė Rasa Jonaitienė.
„Rankos yra moters vizitinė kortelė, tad jomis reikia rūpintis nuolat. Todėl svarbu įsidėmėti, kad lankytis manikiūro salone neužtenka, nagus būtina prižiūrėti ir namuose“, – kalbėjo R. Jonaitienė.

Namų sąlygomis galima pasigaminti efektingas voneles
Pasak R. Jonaitienės, norint, kad nagai rudenį atrodytų gražiai neužtenka vien jų nulakuoti, reikia pasirūpinti ir jų sveikata.
„Iš po vasaros nagai būna labiau suskilinėję, nutrupėję, tad norint juos atgaivinti patartina nebrangiai, namų sąlygomis pasidaryti įvairias voneles. Pavyzdžiui, viena iš tokių, labai efektinga vonelė iš bulvių krakmolo. Norint pasigaminti šią vonelę į vieną litrą vandens reikėtų įpilti vieną valgomą šaukštą krakmolo ir šiame mišinyje palaikyti rankas apie 15 minučių. Po šios procedūros nusiplovus rankas, jas reikia gausiai patepti kremu. Geriausiai tam tiktų kremas, kurio sudėtyje yra daug vitamino A.
Jeigu rankų oda yra labai išsausėjusi, tai galima pasidaryti kitą, drėkinančią vonelę: pavirti bulves arba salierus 30 minučių ir šitame nuovire apie 10 minučių palaikyti rankas. Tai irgi labai efektinga, rankas ir nagus atgaivinti vonelė.
Taip pat galima į šiltą vonelę su jūros druska įpilti augalinio aliejaus, tris lašus jodo, penkis lašus citrinos sulčių ir joje palaikyti rankas kokias 10 minučių“, – apie tai kaip pasirūpinti nagais ir rankomis namų sąlygomis kalbėjo R. Jonaitienė.

Rankas rekomenduoja patikėti specialistams
R. Jonaitienės teigimu, kad nagai būtų gražūs, tvirti ir išpuoselėti reikia nepamiršti jų palepinti ir manikiūru: „Manikiūrą moteris gali pasidaryti ir namuose, tačiau vis dėlto aš labiau rekomenduoju rankas patikėti specialistams, todėl, kad specialistai suteiks nagams formą, profesionaliai pastumdys odeles bei pritaikys tinkamus kremus nagų odelėms ir rankų odai, ko klientė galbūt pati nežino.“
Anot R. Jonaitienės, manikiūro specialistė pamačiusi klientes rankas, nuspręs koks manikiūras jai reikalingas – ar klasikinis, ar higieninis.
„Klasikinis manikiūras daugiau yra tinkamas jaunoms merginoms, o higieninio manikiūro dažniau prireikia vyresnio amžiaus moterims.
Pagrindinis skirtumas yra tas, kad higieninio manikiūro metu nereikia karpyti nagų odelių, odelės yra pašalinamos specialiu skysčiu. O kai atliekamas klasikinis manikiūras odelės jau yra karpomos.
Šiaip norint, kad rankos ir nagai visuomet būtų gražūs, stiprūs ir prižiūrėti pas manikiūro specialistę reikėtų apsilankyti maždaug kas savaitę. Na, o tos moterys, kurios yra labiau užsiėmusios ir gal neturi tiek daug laiko, į manikiūro saloną gali užsukti ir kas dešimt dienų. Galiu patikinti, kad nepatingėjus reguliariai lankytis pas manikiūrininkę, nagai tikrai bus sveiki, tvirti ir gražūs“, – sakė R. Jonaitienė.

Mėgstančios ilgalaikį lakavimą privalo padaryti pertrauką
Taip pat R. Jonaitienė pridūrė, kad kalbant apie tinkamą nagų priežiūrą reikėtų įsidėmėti, jog dabar populiarumo viršūnėje esantis ilgalaikis nagų lakavimas kenkia natūraliems nagams.
„Sutinku, kad tai labai praktiškas ir patogus būdas norint, kad nagai visuomet atrodytų tvarkingai ir gražiai nulakuoti. Tačiau atliekant ilgalaikį lakavimą nagai yra šlifuojami, taip pažeidžiamas viršutinis jų sluoksnis ir jie pradeda silpnėti, todėl gali pradėti dar labiau lūžinėti, skilinėti ar šerpetuoti. Nusprendus atsisakyti ilgalaikio lakavimo nagus tenka gan ilgai gydyti, juos tepti įvairiomis priemonėmis, kad jie atsistatytų.
Tad moterims, kurios vis dėlto darosi ilgalaikį lakavimą patarčiau būtinai kartas nuo karto padaryti pertraukas ir leisti nagams pailsėti. Pertraukų metu reikėtų išvis nelakuoti nagų net paprastu nagų laku, o juos tepti įvairiais kremais ir darytis įvairias, mano jau anksčiau minėtas, voneles“, – patarė R. Jonaitienė.

 

Į viršų