facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Per bandomąjį surašymą išmėginta elektroninio surašymo sistema. Atrinktų teritorijų gyventojai galėjo internetu patys užpildyti savo ir kitų šeimos narių elektroninius surašymo lapus. Šiuo metu Statistikos departamento specialistai tobulina e. surašymo technologiją, siekdami, kad e. surašymo lapą būtų galima kuo lengviau ir paprasčiau užpildyti. Tikimasi, kad dauguma gyventojų 2011 m. pasirinks e. surašymo būdą. 

Atrinktose Vilniaus miesto, Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybių teritorijose buvo surašyti 4579 gyventojai ir 3459 būstai. Gyventojams buvo pateikti klausimai apie asmenį, namų ūkį, būstą. Vienas gyventojas, atsakydamas į surašinėtojo pateiktus klausimus, vidutiniškai sugaišo apie pusvalandį. Dalies gyventojų surašinėtojai nerado apsilankę kelis kartus, kiti buvo pakeitę gyvenamąją vietą. Kai kurie žmonės nenorėjo atsakyti į visus pateiktus klausimus.

2011 m. visuotinis gyventojų ir būstų surašymas patikslins gyventojų skaičių, atskleis realios Lietuvos gyventojų emigracijos per pastaruosius dešimt metų mastą. Surašymo metu taip pat bus užfiksuoti duomenys, kurių nėra valstybės registruose - gyventojų sudėties pagal kalbų mokėjimą, profesiją, išsilavinimą ir kt.

Pagal pasaulinę praktiką, gyventojų surašymai vyksta kas dešimt metų. 2011 m. gyventojų surašymai bus atliekami visose ES valstybėse bei daugelyje kitų pasaulio šalių. Gyventojų surašymų specialistai tikslina būsimo surašymo organizavimo principus, metodiką, administracinių duomenų naudojimą, technologinius informacijos apdorojimo ir e. surašymo sprendimus bei duomenų konfidencialumo užtikrinimą, planuoja surašymo teritorijas.
Eltos inf. 
Į viršų