facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Pastarosiomis dienomis elektroniniu paštu atkeliaujančiuose reklaminiuose pranešimuose esančioje nuorodoje į tinklalapį www.nesiusti.lt yra pateikiama klaidinga Lietuvos įstatymų interpretacija, pagal kurią siūloma vartotojui susimokėti atitinkamą sumą, kad tokio pobūdžio laiškai ateityje nebebūtų gaunami, ir tokiu būdu yra bandoma pasipelnyti iš patiklių interneto vartotojų, perspėja Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

Vartotojui apsilankius minėtame tinklalapyje pagal pateikiamą klaidinamą įstatymo interpretaciją yra teigiama, jog "įstatymai draudžia siųsti reklaminio pobūdžio laiškus, jei gavėjas aiškiai išreiškia savo nesutikimą gauti tokio pobūdžio laiškus".

Tuo tarpu RRT patikslina, jog Elektroninių ryšių įstatymo 69 str. 1 dalyje nurodoma, jog "Naudoti elektroninių ryšių paslaugas, įskaitant el. pašto pranešimų siuntimą, tiesioginės rinkodaros tikslu leidžiama tik esant išankstiniam abonento sutikimui". To paties įstatymo 69 str. 2 dalyje teigiama, kad "asmuo gali naudoti kito asmens kontaktinius duomenis savo paties panašių prekių ar paslaugų rinkodarai, jei klientams yra suteikiama aiški, nemokama ir lengvai įgyvendinama galimybė nesutikti arba atsisakyti tokio kontaktinių duomenų naudojimo, kai šie duomenys yra renkami ir, jei klientas iš pradžių neprieštaravo dėl tokio duomenų naudojimo, siunčiant kiekvieną žinutę".

Interneto svetainės administratoriai tokiu būdu klaidina ir siekia pasipelnyti iš interneto paslaugų vartotojų, todėl RRT siūlo tiesiog ignoruoti tokius laiškus bei vengti neaiškių mokėjimų internete.

Eltos inf.
Į viršų