facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kompiuterinių technologijų plėtros bendruomenė, medijos technologijų kūrėjai bei komercinių inovacijų idėjas kurianti ir jas įgyvendinanti grupelė susibūrė drauge, Vilniaus centre išsinuomojo patalpas ir įkūrė pradedančiųjų technologijų ir technologijų centrą "StartupLABS". Per artimiausius dvejus metus šie entuziastai ketina įsteigi dar du tokio tipo centrus, pristatyti daugiau nei 500 verslo idėjų bei padėti sukurti 24 naujus verslus.

"HackerSpace" ir "VideoCamp" kuria ir išbando naujas IT technologijas, elektroninius ir audiovizualinius sprendimus. O "Startup CoWorking" gali šiuos sprendimus komercializuoti", - "Verslo žinioms" trijų bendruomenių veiklos principus pristatė vienas "StartupLABS" steigėjų Donatas Stonkus.

Projekto iniciatorius pateikė ir pavyzdį, kaip šių bendruomenių sujungimas išėjo į naudą. Pasak jo, vienas iš "HackerSpace" narių Vytautas Janušonis pasitelkęs šviesos technologiją sukūrė garso kolonėlę - kai ji groja, vizualiai atrodo, lyg vibruotų į muzikos taktą. Kūrėjas šį sprendimą užpatentavo, o padėti iš to uždirbti turėtų "Startup CoWorking".

Technologijų centro steigėjo teigimu, pradedančiosioms bendrovėms labai svarbu turėti priėjimą prie reikalingos informacijos, galimybę pasitarti su išmanančiais, tad šio centro veikloje dalyvaujantys žmonės turės galimybę keistis informacija ir patirtimi.

Šiuo metu veikianti kaip pelno nesiekianti organizacija "StartupLABS" jau netolimoje ateityje puoselėja planus iš šio projekto ir uždirbti. Pasaulinėje praktikoje įprasta, jog tokius centrus remia valstybė, tačiau anot D. Stonkaus, bendruomenė ranku neketina nuleisti jei ir nepavyks gauti valdžios paramos.

Iki 2012 m. pabaigos "StartupLABS" planuoja plėsti pajėgas ir organizuoti iki 12 renginių per mėnesį, o dar iki šios datos projekto "StartupLABS" iniciatoriai planuoja, jog pavyks narių skaičių padidinti iki 550 bei įkurti dar du juos sujungsiančius centrus.

Eltos inf.
Į viršų