facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Trečiąjį šių metų ketvirtį elektroninių ryšių rinka ir investicijos į ją Lietuvoje ir toliau turėjo tendenciją augti. Nuo antrojo ketvirčio rinka išaugo 0,6 proc., o investicijos į elektroninių ryšių tinklo infrastruktūrą - 16,7 proc. ir siekė 67,28 mln. litų.

Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, abonentų, naudojančių plačiajuosčio ryšio technologijas interneto prieigoje, skaičius per šį laikotarpį išaugo 3,3 proc., o per metus - 10,1 proc. Trečiojo ketvirčio pabaigoje daugiau kaip pusė šalies namų ūkių buvo prisijungę prie plačiajuosčio interneto.

Šio interneto ryšio skvarba (abonentų skaičius 100 gyventojų) iki ketvirtojo šių metų ketvirčio siekė 26,2 proc. ir per ketvirtį išaugo 1,1 procentinio punkto, o per metus - 3 procentiniais punktais.

Iš judriojo telefono ryšio tinklų ir jų paslaugų teikimo per šį laikotarpį buvo gauta 255,21 mln. litų pajamų. Palyginus su prieš tai buvusiu ketvirčiu, gautos bendros pajamos išaugo 2,8 proc., paslaugų teikėjų pajamos - 1,7 proc.

Fiksuotojo telefono ryšio paslaugų tiekėjai per trečiąjį ketvirtį gavo 74,29 mln. litų pajamų, tačiau palyginus su antrojo ketvirčio rezultatais, fiksuotojo telefono ryšio teikėjų pajamos sumažėjo 2,1 proc.

Mokamos televizijos paslaugomis trečiojo ketvirčio pabaigoje Lietuvoje jau naudojosi 622,4 tūkst. abonentų, per šį ketvirtį abonentų skaičius išaugo 1,6 proc. Mokamos televizijos paslaugų tiekėjų pajamos siekė 39,87 mln. litų, ir, palyginus su antruoju ketvirčiu, išaugo 1,7 proc.

Pajamos, gautos iš radijo ir televizijos programų siuntimo paslaugų teikimo, 2010 m. trečiąjį ketvirtį sudarė 7,32 mln. litų ir, palyginti su 2010 m. antruoju ketvirčiu, išaugo 4,7 proc.

Eltos inf.
Į viršų