facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Didžiosios Britanijos gyventojas, interneto parduotuvėje "eBay" įsigijęs naudotą nešiojamąjį kompiuterį, jo standžiajame diske aptiko informaciją, susijusią su šalies kariškių operacijomis Afganistane.

Tai penktadienį pranešė laikraštis "The Daily Mail".

Standžiajame diske, be kita ko, buvo duomenų apie kariškių skaičių, postų išdėstymą Hilmendo provincijoje, šaudmenų sandėlius ir patrulius. Bylai skaityti net nereikėjo slaptažodžio.

Kompiuteris "Toshiba Satellite A30" interneto parduotuvėje "eBay" kainavo tik 18,87 svaro (apie 30 dolerių). Mat mašina iš esmės nebetiko darbui. Bet naujasis nešiojamojo kompiuterio savininkas išėmė standųjį diską ir prijungė laikmeną prie kito kompiuterio.

"Man iškart toptelėjo, kad tokie daikčiukai neturėtų būti pardavinėjami interneto parduotuvėje. Darosi šiek tiek baugu, kai pagalvoji, kad kompiuteris galėjo patekti į bet kieno rankas", - sakė pirkėjas. Patį standųjį diską jis nusprendė atiduoti Gynybos ministerijos atstovams.

Buvo nustatyta, kad nešiojamsis kompiuteris priklausė Didžiosios Britanijos ginkluotųjų pajėgų karininkui Robertui Sagdenui (Robert Sugden). Anot kariškio, jis buvo įsitikinęs, kad standžiajame diske neliko jokių duomenų. R. Sagdenas teigė, kad esą jis "dėl profilaktikos" netgi daužė kompiuterį plaktuku, o po to išmetė.
 
Eltos inf. 
Į viršų