facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vyriausybė pritarė siūlymui Europos Sąjungos lėšomis subsidijuoti plačiajuosčio ryšio interneto įrengimą ir vienų metų abonentinį mokestį gyventojams, negalintiems naudotis šiuo interneto ryšiu dėl lėšų trūkumo. Taip pat siūloma ES lėšų skirti gyventojų apmokymui naudotis elektroninėmis paslaugomis ir priemonėmis. 

"Tebeegzistuoja vadinamoji "paskutinės mylios" problema: kai į kokį nors kaimą yra atvedamas magistralinis ryšys, o nuo magistralinio ryšio taško iki konkretaus namo tą paslaugą turėtų teikti privatūs operatoriai, kurie dabar veikia, tačiau dėl per mažo potencialo kol kas gana lėtai vyksta namų ūkių prijungimas", - aiškino susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Dėl to, pasak ministro, nepaisant geros magistralinės infrastruktūros, galiausiai tik gana nedidelis procentas kaime gyvenančių žmonių gali naudotis internetu. 

Pirmadienio Vyriausybės sprendimu Susisiekimo ministerija įpareigota iki sausio 31 dienos parengti pagrindinius principus, kaip turėtų būti dotuojama nuvedimo nuo magistralinio ryšio taško iki konkretaus namo paslauga. Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo bei Žemės ūkio ministerijoms pavesta išanalizuoti, kaip iš jų administruojamų ES fondų tokia paslauga galėtų būti finansuojama.

Statistikos departamento duomenimis, 2010 metais interneto prieigą namuose turėjo 54,9 proc. namų ūkių - 62,2 proc. mieste ir 40,7 proc. kaime.

Interneto prieigą turėjo 23,3 proc. namų ūkių, kurių pajamos iki 1000 Lt, 48,2 proc. namų ūkių, kurių pajamos yra nuo 1000 iki 1400 litų, ir 95,6 proc. namų ūkių, kurių pajamos nuo 3000 litų ir daugiau.

Eltos inf.
Į viršų