facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) pirmadienį Vienoje prasidėjusioje dviejų dienų trukmės tarptautinėje konferencijoje aiškinasi savo vaidmenį sprendžiant iššūkius saugumui, kylančius virtualioje erdvėje.

Remiantis tuo, kad visapusiškas požiūris į kibernetinį saugumą yra ESBO skiriamasis ženklas, konferencijos tikslas yra išnagrinėti būsimą ESBO vaidmenį šioje srityje, pasikliaujant organizacijos stipriosiomis savybėmis, tokiomis kaip platforma kooperatyviniam saugumui.

"Konferencija skirta apžvelgti būdams, kuriais ESBO galėtų sujungti įvairius požiūrius į kibernetinį saugumą. Elgesio virtualioje erdvėje normų kūrimas galėtų būti viena iš galimybių šioje srityje", - sakė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Eitvydas Bajarūnas, atstovaujantis ESBO pirmininkaujančiai Lietuvai.

"Kovodami su grėsmėmis virtualioje erdvėje turime užtikrinti, kad bendrosios vertybės - žmogaus teisės, pagrindinės laisvės ir demokratija - liktų nepajudintos", - cituojamas E. Bajarūnas ESBO pranešime spaudai.

Dalyviai dalinsis nuomonėmis dėl valstybių elgesį virtualioje erdvėje apibrėžiančių normų nustatymo poreikių siekiant didesnio nuspėjamumo ir pasitikėjimo tarp valstybių galimos kibernetinio saugumo krizės metu.

Konferencijoje taip pat apžvelgiama virtualioje erdvėje kylančių pavojų įvairovė ir piktnaudžiavimo virtualia erdve formos. Dalyviai aptaria atsakus į įvairaus pobūdžio iššūkius kibernetinėje erdvėje, tarp jų ir tuos atsakus, kurie būtų rengiami įtraukiant tarptautines ir regionines organizacijas.

"Net stipriausios ir labiausiai išsivysčiusios šalys nepajėgia pavieniui kovoti su virtualios erdvės grėsmėmis. Tarptautinis bendradarbiavimas bus būtinas, o tarptautiniai forumai, tokie kaip ESBO, šiuo požiūriu, vaidins svarbų vaidmenį", - sakė ESBO sekretoriato tarptautinio bendradarbiavimo vadovas Oleksandras Pavliukas.

Eltos inf.
Į viršų