facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų niekada nėra naudojęsi elektroninės bankininkystės paslaugomis, o du trečdaliai nėra išbandę elektroninės valdžios paslaugų, rodo apklausos duomenys.

Nors Lietuvoje interneto skvarba artėja prie 70 proc., tačiau naudojimasis elektroninėmis paslaugomis plinta ne taip greitai kaip interneto vartotojų skaičius, teigiama apklausą atlikusios bendrovės RAIT pranešime.

Apklausos duomenimis, 34 proc. Lietuvos gyventojų nuolatos naudojasi e. bankininkystės paslaugomis. Daugiau kaip pusė (54 proc.) apklaustųjų niekada nėra naudojęsi e. bankininkystės paslaugomis. E. valdžios paslaugomis niekada nėra naudojęsi du trečdaliai (66 proc.) šalies gyventojų.

Apklausos metu Lietuvos gyventojų buvo klausiama, ar jie naudojasi ir kaip dažnai elektroninės bankininkystės paslaugomis (moka mokesčius, tvarko sąskaitas ir kt.) bei ar jie naudojasi ir kaip dažnai e. valdžios paslaugomis (pildo deklaracijas, rašo prašymus, paklausimus ir kt.).

15 proc. apklaustųjų apskritai nežino, kas yra elektroninės bankininkystės paslaugos, 39 proc. žino, kas tai yra, tačiau niekada nėra naudojęsi šiomis paslaugomis, 5 proc. yra bandę vieną kitą kartą naudotis e. bankininkystės paslaugomis, 7 proc. teigia, kad yra bandę ir ketina šiomis paslaugomis naudotis dažniau. 27 proc. apklaustųjų šiomis paslaugomis naudojasi reguliariai, 7 proc. mūsų šalies gyventojų naudojimasis e. bankininkystės paslaugomis yra neatsiejama jų gyvenimo dalis.

Šiek tiek mažesnė dalis lietuvių naudojasi e. valdžios paslaugomis. 8 proc. teigia, kad yra vieną kitą kartą bandę naudotis šiomis paslaugomis, 7 proc. bandė ir ketina tai daryti ateityje dažniau, 14 proc. Lietuvos gyventojų nuolatos naudojasi e. valdžios paslaugomis, o 5 proc. teigia, kad tai neatsiejama jų gyvenimo dalis. Beveik penktadalis (19 proc.) apklaustųjų teigia nežinantys, kas tai yra e. valdžios paslaugos, 47 proc. žino, bet niekada nesinaudojo šiomis paslaugomis.

"Nors Lietuvoje interneto skvarba artėja prie 70 proc., tačiau naudojimasis įvairiomis elektroninėmis paslaugomis auga ne taip greitai kaip interneto vartotojų skaičius. Akivaizdu, kad didesnė dalis internetą naudoja kaip informacijos paieškos arba bendravimo priemonę ir vis dar maža dalis interneto vartotojų naudojasi e. bankininkystės, e. valdžios paslaugomis. Tikėtina, kad šių paslaugų vartojimas augs gana sparčiai, nes jauniausia amžiaus grupė, kur interneto vartojimas beveik šimtaprocentinis, aktyviau įsilieję į darbo rinką naudosis platesniu spektru elektroninių paslaugų", - duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Apklausa atlikta. birželio 2-12 dienomis, apklausti 1007 15-74 metų nuolatiniai Lietuvos gyventojai.

Eltos inf.
Į viršų