Šeima visais atvejais turi būti puoselėjama, ginama, gerbiama, nes tai valstybės gyvavimo pamatas. Vis dėlto taip mąsto ne visi. Pažvelgus į statistinius duomenis, paaiškėja, kad per 2014 metus nuo smurto žuvo 53 moterys, jog dėl vykdomo smurto į pagalbos centrą kreipiamasi kas vienuolika minučių, akivaizdu, kad šeima ne visiems yra pati didžiausia vertybė.

Kodėl taip yra ir kaip šeimos nariams būti laimingiems? Apie tai kalbėta Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus surengtoje ,,Bendrumo vakarienėje“, kurioje dalyvavo darnios šeimos.

Daugiau laiko praleiskite kartu
Kęstutis Bautronis jaunuoliams patarė negyventi nuodėmėje, nesusižavėti kitos religijos atstovu.

„Kartais atrodo, kad religiniai skirtumai santykiams neturi įtakos, jog meilė pirma visko, bet patikėkite – iš tiesų taip nėra. Mūsų lietuvaitės per lengvai pasiduoda užsieniečių vilionėms. Kitataučiai užsideda kaukę, stengiasi įtikti moteriai, o paskui viskas pasikeičia. Patikėkite, jų neperauklėsite, be to, tikro musulmono vaikai visada bus tik musulmonai“, – nepasiduoti kitos religijos atstovų vilionėms ragino K. Bautronis.

Jis sakė, kad santykiuose svarbiausia jausti pagarbą vienas kitam. Aišku, nereikėtų vengti ginčų, bet svarbiausia ginčijantis nepamiršti proto. Kai stengiamasi vienas kitą perrėkti, didelė rizika, kad kažkuris iš šeimos narių neapsikęs ir pakels ranką.

„Raskite artimą sielą. Nesakau, kad jūs turite būti identiški ir turėti vienodų pomėgių. Jūs galite vienas kitą papildyti, svarbiausia, kad jums antroji pusė rūpėtų. Padėkite vienas kitam, siekite karjeros, mokslų, turėkite bendrą šeimos tikslą“, – patarė šiaulietis.

Taip pat jis šeimas ragino kuo daugiau laiko praleisti kartu. Kai vienas šeimos narys išvažiuoja uždarbiauti į užsienį, dažnai šeimos išyra, nes vėliau jos nebeturi apie ką kalbėti, pasikeičia pomėgiai, požiūris ir pan. Sukūrus šeimą visada reikia laikytis išvien.

Nenustokite būti savimi
Vilius Puronas kalbėjo, kad viską lemia ne tik širdis, bet ir protas: „Renkantis antrąją pusę labai svarbu, kad kitas žmogus būtų toks pat protingas, kaip ir tu. Todėl nereikia vaidinti to, kas neesi. Kai įsimylime, pamilstame žmogaus įvaizdį, kurį susikuriame, ir kai pamatome, kad gyvenime jis yra kitoks žmogus, kaltiname jį, o ne save. Tada bandome žmogų perauklėti ir pan. O taip neturėtų būti.“

Jo žmona Virginija pridūrė, kad norint palaikyti gerus santykius, itin svarbu jausti pagarbą vienas kitam, abipusį pasitikėjimą ir laisvę. Taip pat, anot jos, didžiausia laimė įsimylėti kūrybingą vyrą, nes tuomet jis būna visada užsiėmęs, niekada netrukdo ir abi pusės gali daryti, ką nori.

Petras Barista sakė, kad porai susituokus niekas nepasikeičia. Vis tiek išlieka tos pačios problemos. Tik jų padaugėja, jeigu gyvenama uošvių namuose.

„Negyvenkite nei pas vyro tėvus, nei pas žmonos tėvus. Išsikraustykite iš ten, tada šeima stiprės. Taip pat nesipykite dėl smulkmenų, mokėkite išklausyti vienas kitą“, – patarė P. Barista.

Nepavyduliaukite ir nesisavinkite kito
Renginyje dalyvavusi Sadauskų šeima pastebėjo, kad visuomenėje vis dar vyrauja stereotipas, esą jeigu pavydi – vadinasi, myli. Anot jų, viskas yra kaip tik priešingai. Jeigu pavydi – tai negerbi kito žmogaus ir juo nepasitiki.

„Gali būti automobilio, verslo savininku, bet ne žmogaus. Mes kiekvienas esame individas ir privalome turėti laisvę. Nebus laisvės, nebus ir šeimos“, – pabrėžė Sadauskai.

Tiškų šeima sakė, kad kurti geresnius santykius įkvepia darnių šeimų pavyzdžiai.

„Mes turėjome labai gerą tėvų pavyzdį. Anksčiau žmonės buvo labiau atsakingi, puoselėjo kitokias vertybes. Dabar, kai per televizorių viską rodo, jaunimas galbūt per anksti pradeda lytinį gyvenimą, sukuria ne tokias tvirtas šeimas. Jiems reikėtų pažiūrėti, kaip žmonės gyveno anksčiau. Senąsias tradicijas pritaikyti šiuolaikiniame gyvenime“, – kalbėjo Tiškai.

 Visos šeimos sutarė, kad šeimoje svarbiausia jausti pagarbą vienas kitam, žiūrėti ta pačia kryptimi, išsakyti tai, kas skaudina ir džiugina, bei mylėti ir būti mylimam.

Į viršų