facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2013-01-07 13

Prancūzų aktorius Ž. Depardjė (kairėje) per susitikimą su RF prezidentu V. Putinu Sočyje gavo Rusijos pasą.
EPA-ELTA nuotr.

Prancūzų aktorius Žeraras Depardjė per susitikimą su RF prezidentu Vladimiru Putinu Sočyje gavo Rusijos pasą. Tai sekmadienį pranešė "RIA Novosti”, remdamasi valstybės vadovo sekretoriumi Dmitrijumi Peskovu.
Kada konkrečiai aktoriui buvo įteiktas pasas, D. Pekovas nepatikslino. Anot jo, V. Putino ir Ž. Depardjė susitikimas buvo trumpas. Jo metu Rusijos prezidentas ir prancūzų aktorius aptarė ir filmo apie Grigorijų Rasputiną, kuriame Ž. Depardjė atliko pagrindinį vaidmenį, būsimą demonstravimą Rusijoje.
Ž. Depardjė atvyko į Sočį šeštadienį užsakomuoju skrydžiu. Rusijos pilietybė jam buvo suteikta sausio 3 d.
Gruodžio pabaigoje paaiškėjo, kad Ž. Depardjė įsigijo namą Nešano miestelyje (Heno provincija, Belgija), netoli Prancūzijos sienos. Aktorius nusprendė pakeisti gyvenamąją vietą po to, kad naujasis prezidentas Fransua Olandas įvedė 75 proc. pajamų mokestį asmenims, per metus uždirbantiems daugiau nei 1 mln. eurų. Vėliu Ž. Depardjė pareiškė ketinantis paprašyti Belgijos pilietybės. Aktorius persigalvojo netgi po to, kai mokestis buvo atšauktas Konstitucinio Teismo sprendimu.
Penktadienį prancūzų aktorė Brižit Bardo pagrasino pasekti savo kolegos Ž. Depardjė pavyzdžiu ir prašyti Rusijos pilietybės - tik dėl kitos priežasties.
Gyvūnų teisių aktyvistė 77-erių B. Bardo pareiškė, jog bus priversta tapti Rusijos piliete, jeigu Prancūzijos valdžia neatsisakys savo ketinimų užmigdyti sergančius dramblius zoologijos sode Lione.
Prancūzų aktorius Žeraras Depardjė parašė Rusijos žurnalistams atvirą laišką, kuriame pakomentavo sprendimą suteikti jam Rusijos pilietybę. Laiško tekstas paskelbtas "Pirmojo kanalo” tinklalapyje, kuriuo remiasi "Lenta.ru”.
Savo kreipimesi Ž. Depardjė patvirtino tikrai prašęs Rusijos paso ir pareiškė, jog džiaugiasi, kad į jo prašymą buvo atsižvelgta. Pasak aktoriaus, jis "dievina” Rusiją, jos kultūrą, istoriją, rusų mąstyseną. Naujasis Rusijos pilietis priminė, kad jo tėvas "kadaise buvo komunistas”.
Ž. Depardjė taip pat pareiškė esąs įsitikinęs, kad Rusijoje "gera gyventi”, ir žadėjo mokytis rusų kalbos.
Anot aktoriaus, jis jau svarstė situaciją su Prancūzijos prezidentu Fransua Olandu. "Jis žino, kad aš labai myliu jūsų prezidentą Vladimirą Putiną, ir šis jausmas abipusis”, - teigė Ž. Depardjė, laikantis Rusiją "didžios demokratijos šalimi”. "Tai ne ta šalis, kur premjeras galėtų pavadinti savo valstybės pilietį apgailėtinu žmogumi”, - pabrėžė jis, turėdamas omenyje Prancūzijos vyriausybės vadovo Žano Marko Airo žodžius, kad jo pastangos gauti kitos šalies pilietybę yra "apgailėtinos”.
Savo kreipimąsi Ž. Depardjė baigė žodžiais "ačiū” ir "šlovė Rusijai".

Pagal ELTA informaciją parengė Ieva MAČIULYTĖ

Į viršų