facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2013-05-24 34

Į Everestą įkopė 80 metų japonas.
EPA-ELTA nuotr.

80 metų japonas Juichiras Miura tapo vyriausiu pasaulio žmogumi, įkopusiu į Everestą. 8 850 metrų aukščio kalno viršūnę jis pasiekė 09.00 val. vietos laiku, Tokijuje pranešė alpinisto atstovai, kuriais remiasi agentūra AFP.
Tai buvo trečiasis J. Miuros kopimas. Jau būdamas 70-ies jis įveikė Everestą - tada jis taip pat buvo vyriausias žmogus, kuriam pakluso aukščiausias pasaulio kalnas. Dar kartą į Everestą vyras lipo, kai jam buvo 75-eri. Dabar jis pagerino ligšiolinį rekordą, priklausiusį nepaliečiui Minui Bahadurui Šerchanui.
Nors jis išsekęs, tačiau jaučiasi "puikiai", sakė J. Miuros atstovė. J. Miura ir jo šerpos paskutiniąją iš šešių bazinių stovyklų 8 500 metrų aukštyje paliko naktį netrukus po 02.00 val. ir po mažiau nei 7 valandų jau stovėjo ant "pasaulio stogo".
Prieš pradėdamas ekspedicija J. Miura sakė, kad jam svarbu ne tiek rekordas, kiek iššūkis. Pastaruoju metu jį kamavo širdies ritmo sutrikimai. Sausį jam buvo atlikta ketvirta operacija.
1970-aisiais japonas tapo pirmuoju žmogumi, nuo Everesto nusileidusiu slidėmis. Leisdamasis jis naudojosi parašiutu. Už šį savo nuotykį J. Miura vos nesumokėjo gyvybe. Apie tai 1975-aisiais buvo sukurtas filmas "The Man Who Skied Down Everest", gavęs "Oskarą" geriausio dokumentinio filmo kategorijoje.

Pagal ELTA parengė Ieva MAČIULYTĖ

Į viršų