facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

07-08-2015 21

Antradienio rytą Strasbūre europarlamentarai kartu su Europos Komisijos vadovu J. C. Junckeriu ir Latvijos premjere L. Straujuma aptarė šios šalies pirmininkavimo ES Tarybai rezultatus. Kaip ir tikėtasi, daugiausia dėmesio sulaukė Graikijos skolų krizė, įskaitant savaitgalį įvykusį referendumą dėl tarptautinės finansinės pagalbos šiai šaliai sąlygų.
Pažymėjusi, jog pirmininkavimo darbotvarkę pakoregavo teroro išpuoliai bei humanitarinė krizė prie išorinių ES sienų, Latvijos premjerė Laimdota Straujuma pridūrė, kad dabar „visas mūsų dėmesys – Graikijai.“ „Tikiuosi, kad naujasis šalies finansų ministras ir premjeras (Alexis Tsipras) pateiks ant stalo konstruktyvius pasiūlymus“, – kalbėjo ji.
Pasveikinęs Latviją su sėkmingu pirmininkavimu, Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude Juncker tęsė: „Aš esu prieš Graikijos pasitraukimą iš euro zonos. Tai būtų supaprastintas ir neteisingas atsakas. Laikas pritildyti retoriką ir vėl sėsti prie derybų stalo.“
Artūro STAPONKAUS nuotr.

Europos liaudies partijos frakcijos lyderis Manfred Weber (Vokietija) pabrėžė, kad solidarumas ir demokratija yra svarbu, tačiau „taip pat reikia laikytis taisyklių.“ „Jei Europa nenori įgyvendinti reformų, ji neturi ateities“, – pridūrė jis.
Socialistų ir demokratų lyderis Gianni Pittella (Italija) teigė, kad labai svarbu, jog „Graikijos premjeras A. Tsipras šįvakar pateiktų protingus pasiūlymus.“ „Turime stengtis nutiesti tiltus, kad Graikijos žmonės galėtų vėl kvėpuoti“, – teigė jis.
„Griežtą taupymą pergyvenusiai Latvijai labai svarbu, kad susitarimas (su Graikija) būtų teisingas“, – kalbėjo Roberts Zīle (Europos konservatoriai ir reformistai, Latvija).
„Žmonės kalba apie Graikijos pasitraukimą iš euro zonos, lyg tai būtų nesvarbu. Tačiau iš tikrųjų kalbame ne apie Graikiją, o apie galimybę turėti sveiką monetarinę sąjungą, kuri būtų pajėgi spręsti tokias problemas kaip ši“, – pažymėjo Guy Verhofstadt (Liberalai ir demokratai, Belgija).
Pasak Rebeccos Harms (Žalieji, Vokietija), pirmasis A. Tsipro uždavinys yra suvienyti šalį po referendumo. Ji taip pat dėkojo Latvijai už pirmininkavimą, pridurdama, kad „mažos šalys turi imtis tiltų tiesimo Europoje vaidmens.“ Paul Nuttall („Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“, Jungtinė Karalystė) kritikavo Latviją dėl migrantų ir Graikijos skolų krizės: „Jūs nieko nenuveikėte, o Europos projektas žlunga.“ Savo ruožtu Gianluca Buonanno („Tautų ir laisvės Europa“, Italija) kalbėjo apie, jo manymu, Vokietijos vykdomą ekonominį diktatą.

Pagal EP Informacijos biuro Lietuvoje informaciją Lietuvoje parengė Laima TRUMPYTĖ

 

Į viršų