facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

06-03-2015 07

Gegužės 20 – 23 dienomis Danijos sostinėje Kopenhagoje vyko Lietuvių Jaunimo Sąjungos Danijoje (LYS) suorganizuotas keturių dienų trukmės „Lietuvių dienų“ festivalis. Antrus metus organizuojamas renginys, kuris pasižymėjo gausia įvairove skirtingų užsiėmimų, sulaukė itin didelio populiarumo – daugiau nei 700 susidomėjusių dalyvių.
Organizatorių nuotr.

Festivalis prasidėjo trumpametražių lietuviškų filmų peržiūra, kurią pristatė „Menų Avilio“ atstovės Dovilė Grigaliūnaitė bei Mantė Valiūnaitė. Penktadienį, dalyviai aktyviai rinkosi į konferenciją „Lietuvos ir Danijos visuomenės – dinamika ir pokyčiai per pastaruosius 25 metus“, kurioje savo įžvalgomis dalijosi „Danish Chamber of Commerce“ Kopenhagos skyriaus pirmininkė Danguolė Gailevičiūtė bei Lietuvos televizijos žurnalistė Rita Miliūtė. Konferencijoje lankėsi ir pasveikinimo žodį tarė Lietuvos ambasadorius Danijos Karalystėje Vytautas Pinkus. Pasibaigus konferencijai, dalyvius džiugino Živilės Ba ir grupės koncertas, jie mėgavosi lietuvišku alumi bei lietuvių menininkių surengta paroda.
Finalinę renginio dieną, visus susirinkusius džiugino nenutylanti muzika gatvės muzikos koncerto metu bei smagios, kūrybiškumą skatinančios dirbtuvės. Mažieji ir jų tėveliai įsiliejo į menininkės Mykolės Ganusauskaitės organizuotas „Siluetų“ dirbtuves. Itin didelio susidomėjimo sulaukė maisto dirbtuvės, kuriose Jolita Vaitkutė mokė smalsuolius šokoladu tapyti savo portretus. Dizainerės Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė, dar žinomos „LT identity“ vardu, dalijosi idėjomis, kaip originaliai papuošti savo aprangą su lietuviška simbolika.
Uždarymo koncerte publiką „apšildė“ kauniečių indie, lounge, roko grupė „Candee train“, o jau po to, netaupę nei lašo savo energijos, sceną drebino „Skamp'ai“, kurie grojo senus gerus hitus iš savo diskografijos, o pašėlusi susirinkusiųjų minia nenutildami kartojo dainų žodžius.
Lietuvių dienų Danijoje organizatorė – Lietuvių jaunimo sąjunga Danijoje – pelno nesiekianti savanoriška jaunimo organizacija, kurios tikslas yra suvienyti ir atstovauti Danijoje studijuojančių ir dirbančių jaunų lietuvių interesus, rinkti ir skleisti aktualią informaciją, plėtoti verslumą prisidedant prie Lietuvos ir Danijos verslo santykių puoselėjimo.

Pagal organizatorių informaciją parengė Laima TRUMPYTĖ

Į viršų