facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Žabtukai, kaip ir visada, viską žino. Ir kada besuspėja, nes nuo darbo stalo gal tris-keturis kartus per  dieną tepakyla. Nepanašu, kad kas skubėtų  pas ją naujienų pranešinėti, gandais dalytis.

Kaip ten bebūtų, Žabtukai jau rytais mane darbe pasitinka ir puola savo žiniomis dalytis.

Dažniausiai aš tik porai minučių sustoju, o paskui jos tiradas nutraukiu sakydama, kad darbai nelaukia.

Nelabai man įdomios jos naujienos – kas ką pasakė, kas su kuo susipyko, kas kam pasirodė...

Tačiau šįryt viena naujiena privertė suklusti: valytoja ant sekretorės stalo paliko prašymą - išeinanti iš darbo. Žinoma, valytoja gal ir pats nematomiausias žmogus mūsų firmoje, bet vis tiek viena iš senbuvių ir jos noras mesti darbą toks netikėtas.

Juolab kad beveik visi žinojome, kaip ji su dviem paaugliais sūnumis sunkiai verčiasi nuo ryto vienoje įmonėlėje pagalbine dirbdama, o vakarais pas mus valydama.  Ir taip ar ne dešimt metų niekam neužkliūdama. Bet iki pastarojo meto.

Keliskart pati girdėjau, kaip mūsų vyriausiasis buhalteris garsiai piktinosi, kad per darbo dieną dėl nevalos valytojos jo išblizginti batai net iš kabineto neišeinant apdulka, o lango stiklai po lietaus netinkamai nublizginti.

Tuos skundus girdėdami kiti darbuotojai tik susimirkčiodavo, tarpusavyje pakikendavo, kai kas ir garsiai leptelėdavo: „Atsirado mat švaruolis su dėmėtu kaklaraiščiu!“

Žodžiu, niekas dėmesio į vyriausiojo kalbas nekreipė, nes akivaizdu, jog po žmonos padu tūnantis žmogelis bent darbe norėjo ereliu atrodyti. Buhalterijoje pasireikšti jis neturėjo progos, nes ten beliko iš darbuotojų tik viena labai tvirto būdo moteriškė, o ir Žabtukai – ne pėsti, kiti firmos darbuotojai - nepavaldūs, tai ir susiieškojo auką – valytoją.

Tai jam nuo stalo dulkės nenubrauktos, o jei nubrauktos, tai visi daiktai nebe ta tvarka sudėlioti, arba dar kas nors...

O dar bjauriausia, kad po darbo laukdamas, kol žmona Coliukė atvažiuos jo pasiimti, vyriausiasis  reikalavo, jog valytoja  jam prisistatytų ir išklausytų visas pretenzijas bei pamokymus, kaip reikia dirbti.

Beje, neužmiršdavo papriekaištauti ir dėl nepakankamai reprezentatyvios jos išvaizdos, keliančios grėsmę... firmos prestižui.

Na, dėl išvaizdos gal vyriausiasis ir buvo teisus: moteriškė rėkiančiomis spalvomis dažėsi ir plaukus, ir veidą, o jos chalatėliai ir palaidinės buvo tragiškai per trumpos. Tačiau po darbo valandų tokią valytoją tematė tik užsisėdėję darbuotojai, o ne klientai. Tad moteriškė niekam ir nekliuvo, nebent kas šiaip ją prisiminęs patraukdavo per dantį.

O štai vyriausiajam valytoja užkliuvo. Ir dar kaip – ne vieną kartą palikusi po darbo baigti ataskaitų mačiau valytoją su nuo ašarų nubėgusiu tušu...

Atrodo, nekliuvo valytoja nei išvaizda, nei darbu ir bosui: jis prieš pasirašydamas prašymą atleisti iš darbo surengė... referendumą – liepė visiems surašyti, kas ir kokių pretenzijų turi valytojai.

Vakarop su pluoštu lapų bosas užėjo pas mane:

- Nori susipažinti su rezultatais? - paklausė ir išsišiepęs nuo ausies iki ausies prisėdo ant stalo krašto. - Linksminkis...

Lapuose buvo parašyta - „Jokių!“, „Nieko!“. Ir tik viename - „Akys galėtų būti mėlynos“...

- Čia kažkuris iš naujokų, - paaiškino bosas pamatęs sutrikusį mano veidą. - Pajuokavo, taip s-nt.

- O kur vyriausiojo lapas? - paklausiau.

- Dar teberašo – jau trečią mašinraštį pradėjo... - juokdamasis pasakė bosas ir staiga riebiai nusikeikė.

Man net kvapą užgniaužė – pirmą kartą jis taip viešai išsireiškė.

Bosas lėtai pakilo nuo stalo krašto ir eidamas pro duris atsigręžė:

- Kurį, sakyk, turėčiau atleisti iš darbo – valytoją ar tą... rašytoją?

Patraukiau pečiais – ne man spręsti.

Nepatenkintas bosas išėjo vilkdamas kairiąją koją. Akivaizdu, kad su sveikata jam ne kas: rečiau beišeina iš kabineto, o išėjęs vis ieško kur prisėsti. O čia dar tos nesąmonės...

Ir dar kokios nesąmonės! Tai suvokiau tada, kai jau velkantis paltą įpuolė sekretorė Regina ir pamerkusi akį įbruko į rankas vyriausiojo surašytą pretenzijų kopiją – keturis lapus...

Lilitė  

Į viršų