Šiaulių krašte apskriejo žinia – penktadienio vakarą Šiaulių Respublikinėje ligoninėje mirė žinomas Šiaulių miesto verslininkas Anridas Vinkleris (1963). Sustojo pastarojo širdis.

A. Vinkleris Šiauliuose buvo ryški asmenybė: kaip verslininkas - pasižymėjo ryžtingu, drąsių ir valingu charakteriu, o kaip teigia jo kolegos – jis visuomet savo entuziazmu bei iškeltais tikslais įkvėpdavo ir kitus.

Šiauliuose gimęs ir augęs verslininkas mokėsi Šiaulių miesto 13-ojoje vid. mokykloje, o 1981-1986 studijavo Vilniaus universitete Teisės fakultete, kuriame vienas pirmųjų Lietuvoje ir pačiais aukščiausiais įvertinimais įgijo teisininko išsilavinimą. Teisės sritis buvo vienas didžiausių A. Vinklerio pomėgių ir aistrų. Teisės srities jis niekuomet neapleido, nuolat domėjosi jos aktualijomis ir ją aktyviai praktikavo, įgijęs daug praktinių žinių - pats teismuose atstovaudamas jam priklausančias įmones.

A. Vinkleris nuo 1986 m. dirbo viešajame sektoriuje, 1990-1991 m. buvo Šiaulių miesto tarybos vyriausiasis patarėjas. Vėliau pasitraukė į privatų verslą ir nuo 1991 m. įkūrė jau daugiau kaip 32-jus metus sėkmingai veikiančią UAB „Vaivorykštė“ ir įmonių grupę „Vaivorykštė“, kurios prezidentu jis buvo iki pat mirties.

Daugybę nekilnojamojo turto projektų Šiauliuose bei Palangoje išvystęs šiaulietis, daugybės verslų Šiauliuose pradininkas ir vizionierius. Įkūręs ne vieną prekybinį, apgyvendinimo, restoranų, pramogų sektoriaus ir administracinį objektą ar projektą, taip pat miesto laikraščio „Šiaulių naujienos“ savininkas - buvo puikiai žinomas visuomenėje.

A. Vinkleris aktyviai domėjosi miesto ir Lietuvos aktualijomis, o kaip teigia jo draugai ir pažįstami – jis buvo pagarbus ir galantiškas žmogus, nevengiantis padėti, tvirtai žinantis ko nori iš gyvenimo ir to atkakliai siekiantis.

Sėkmingas verslininkas ne retai dėl to buvo prieštaringai vertinamas, tačiau teisininkų bendruomenėje, savo verslo partnerių, kolegų ir darbuotojų itin gerbiamas bei savo vertybes ir principus aktyviai gynęs A. Vinkleris ne tik buvo ryški ir tvirta asmenybė, tačiau ir šeimos žmogus: mylimas bei gerbiamas sūnus, vyras ir tėvas.

Dėl netekties gedi artimieji, mama Irena, mylima žmona Ilona – lydėjusi velionį žemiškoje kelionėje iki pat paskutinio jo atodūsio. Taip pat vaikai: Mona, kuri sukūrusi šeimą bei gyvena užsienyje, ir sūnus Liudas, dar velionio mirties išvakarėse Amsterdamo universitete įgijęs politikos komunikacijos magistro laipsnio diplomą.

Jaunystėje A. Vinkleris buvo kovos menų entuziastas ir prizininkas, gyvenime jo aistra buvo kelionės, sportas, meno kūrinių kolekcionavimas, teatras ir muzika. Laisvalaikiu mėgdavęs žaisti krepšinį, įgijo daug bendraminčių bei artimų draugų krepšinio entuziastų klubuose „Branda“ ir „Sekmadienis“.

Su velioniu, visiems norintiems, bus galima atsisveikinti spalio 24 d. nuo 11 iki 20 val. Šiaulių gedulo namuose, adresu Tilžės g. 200 (didžioji salė). Spalio 25 d. 12 val. išlydėjimas Ginkūnų kapinėse.

Į viršų