Džiazo orkestras „Romuva", gyvuojantis jau 11 metų, yra daugkartinis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatų prizininkas ir nugalėtojas. Nuolat dalyvaujantis daugybėje Šiaulių miesto ir respublikinių festivalių, įvairiuose konkursuose ir šventėse. 4 kartus dalyvavo tarptautiniuose bigbendų festivaliuose Šiauliuose su didžiausiomis Lietuvos ir pasaulio džiazo žvaigždėmis. Taip pat, 2022 metų pavasarį, orkestras tapo Europos mėgėjų bigbendų čempionato pirmosios vietos laimėtojas Liuksemburge.

Vienas įdomesnių faktų, susijusių su orkestru – didžioji dalis muzikantų, kurių yra apie 20, nebaigę muzikos mokyklos ir groti išmoko tik atėję į orkestrą.

Koncertas vyks Kovo 18d. 17val. koncertų salėje ,,Polifonija" (Aušros al. 15, Šiauliai). Įėjimas nemokamas.

1

2023 m. kovo 24 d. 10:00 val. šaukiamas UAB „Šiaulių naujienos“ (įmonės kodas 144342654, Aušros al. 48, Šiauliai) eilinis visuotinis akcininkų susirinkimas. Susirinkimą inicijuoja ir šaukia bendrovės valdyba.
Numatoma susirinkimo darbotvarkė:
1.    Visuotinio akcininkų susirinkimo pirmininko, sekretoriaus ir akcininko, įgalioto pasirašyti akcininkų susirinkimo protokolą rinkimas.
2.    Bendrovės valdybos ataskaitos už 2022 m. tvirtinimas.
3.    Bendrovės 2022 metų finansinės ataskaitos tvirtinimas.
Susirinkimas vyks adresu Vytauto g. 122, Šiauliai, konferencijų salės patalpose. 2023 m. kovo 24 d. 10:00 val. esančių bendrovės akcininkų registracija vyks nuo 09:30 val. Akcininkams su savimi turėti asmens dokumentą, išrašo iš vertybinių popierių sąskaitos originalą ir įgaliojimo atstovauti akcininką originalą, jei akcininką susirinkime atstovaus akcininko paskirtas atstovas. Su visuotinio akcininkų susirinkimo nutarimų projektais bei jų priedais bendrovės akcininkai gali susipažinti nuo 2023 m. kovo 10 d. pas bendrovės vyr. finansininkę, adresu Vytauto g. 122, Šiauliai, tel. (8-640) 44352 iš anksto susitarus dėl laiko arba gauti dokumentų kopijas paštu, raštu to paprašius.

UAB „Šiaulių naujienos“ valdyba

Kovo 29 d. 18:00 val. Šiaulių kultūros centre

Sugrįžtant pavasariui, bundant gamtai ir šilčiausiems jausmams, ansamblio „Lietuva“ orkestras ir VU folkloro ansamblis „Ratilio“ pristato premjerą – meilės įkvėptą teatralizuotą koncertą „Eisva mudu abudu“.

Scenoje žiūrovų lauks gausus būrys talentingų atlikėjų – kviečiama prisijungti ir kūrinius dainuoti kartu. Kad bendruomeniškumo jausmas būtų stipresnis, Šiauliuose į šį muzikinį projektą įsitrauks dar Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis SALDUVĖ. Specialiai šiai programai atgimsta jau daugumai girdėtos lietuvių liaudies dainos, kurios nustebins ne tik šiuolaikišku pateikimu, bet ir dar niekur negirdėtomis elektroninės muzikos aranžuotėmis.

Teatralizuotas koncertas „Eisva mudu abudu“ nauju žvilgsniu atskleis šimtmečiais gludintą lietuviškų dainų lobyną, jų skambėjimo galimybes bei Lietuvos regionų tarmių įvairovę. Šiuolaikinės aranžuotės įprastą autentišką skambesį, folkloro atlikėjų balsus ir „balto balso“ manierą praturtins muzikinėmis improvizacijomis, „ambient“ ar net populiarios elektroninės muzikos spalvomis. Ansamblio „Lietuva“ nacionalinių instrumentų orkestras, vadovaujamas vyr. dirigento Egidijaus Kavecko, taip pat išryškės elektrifikuotais tembrais ir skirtingais garsiniais efektais.

Visais laikais meilė buvo, yra ir bus amžina varomoji jėga, gyvuojanti per visą žmonijos egzistavimo istoriją. Ši tematika taip pat gaji, turinti savo tradicijas ir ryškiausiai apdainuojama mūsų lietuviškame folklore. Čia dviejų žmonių santykiai atskleidžiami tyriausiomis spalvomis – nuo pirmo ir įsimintiniausio pažinties momento, svajų bei ilgesio dienų iki galiausiai bendro vedybinio gyvenimo kartu. Siužetinė koncerto linija žada daug emocijų, kurias sustiprins spalvinga, besikeičianti atliekamų kūrinių sudėtis.

Jungtinės programos iniciatorius – valstybinis ansamblis „Lietuva“ ir toliau ieško lietuviško folkloro sąsajų su šiuolaikinėmis scenos meno formomis, drąsiai eksperimentuoja su įvairiais muzikos žanrais bei stiliais, savo programomis telkia vis didesnę tautinio žanro bendruomenę. Apjungiant autentiškumą bei sceninį lietuvių liaudies meną, siekiama aktualiai ir įkvepiančiai ugdyti šių dienų lietuvio identitetą, didžiuotis gyva mūsų šalies istorija – tai, su kuo augo mūsų seneliai, tėvai, augome mes ir augs mūsų vaikai.

Koncerto „Eisva mudu abudu“ režisierė – Leokadija Dabužinskaitė, Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. Tai viena žinomiausių Lietuvos dainų švenčių, festivalių, įvairių renginių režisierių, kuri siekia atskleisti lietuvių tautos gyvenimo gilumines prasmes ir jų reikšmę moderniame pasaulyje. L. Dabužinskaitė režisavo du ansamblio „Lietuva“ muzikinius projektus – baltišką misteriją „Dievai ir žmonės“ ir teatralizuotą oratoriją „13”, skirtą Laisvės gynėjams atminti. 2022 m. Kauno sporto halėje režisavo Lietuvos dainų šventės Ansamblių vakaro premjerą – teatralizuotą koncertą „Gyvybės medis”.

Kompozitorius ir aranžuotojas – Kristijonas Lučinskas, dar žinomas kaip muzikinio projekto „Driezhas“ įkūrėjas ir muzikos autorius. Šio kūrėjo darbai skamba Lietuvos bei užsienio teatruose, festivalių scenose, taip pat jis sukūrė muziką ansamblio „Lietuva“ šokio spektakliui „Dėdės ir dėdienės“ pagal J. Tumą-Vaižgantą.

Programos bendraautorė – VU folkloro ansamblio „Ratilio“ vadovė Milda Ričkutė, taip pat apdovanota valstybinio ordino medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“. Šiandien jos dėka daugybė Vilniaus universiteto studentų pažįsta lietuvių folklorą ir tradicijas. Kuriant jungtinį projektą, M. Ričkutė itin prisidėjo konsultuojant ir atrenkant muzikinei programai tinkamiausius kūrinius.  

„Ratilio“ yra vienas seniausių ir veržliausių studentų ansamblių Lietuvoje. Jis nuo pat įsikūrimo dainavo senąsias lietuvių liaudies dainas, gilinosi į papročius, tradicijas – ne tik iš knygų, bet ir iš dar gyvos atminties – to, ką atsinešė iš savo gimtinių ir tėviškių.  

Programoje dalyvauja:
Valstybinio ansamblio LIETUVA orkestras
Vilniaus universiteto folkloro ansamblis RATILIO (vadovė Milda Ričkutė)
Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis SALDUVĖ

Bilietai:
Bilietai.lt - https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/siauliai-koncertas-eisva-mudu-abudu-383779/
Ticketmarket.lt - https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/eisva-mudu-abudu-siauliu-kulturos-centras-bilietai-0329

6

Į viršų